פרסום בגוגל-יתרונות של קידום ממומן על קידום אתרים

התוצאות המופיעות במנוע החיפוש גוגל מתחלקות לשני סוגים: התוצאות האורגניות ותוצאות הפרסום הממומן-פרסום בגוגל. תוצאות אלו מייצגות שתי שיטות שיווק באינטרנט באמצעות מנוע החיפוש, שעוזרות לנו להביא את האתר שלנו לראש התוצאות במנוע החיפוש:

SEO-Search Engine Optimization קידום אתרים – שיטה המבוססת על אופטימיזציה של האתר לביטויי חיפוש רלוונטיים, בשיטה זו התוכן של האתר והתאמתו לביטוי החיפוש של הגולש, והסמכותיות של האתר בהסתמך על מספר הקישורים המצביעים עליו הם הגורמים העיקריים שעל פיהם תמקם גוגל את האתר בתוצאות החיפוש. אלה אינם הגורמים היחידים ישנם הרבה גורמים נוספים, גוגל בודקת למעלה ממאתיים גורמים שונים בבואה להחליט איזה אתר למקם באיזה מיקום בתוצאות. ניתן לומר באופן כללי כי חווית הגלישה והרלוונטיות של האתר לשאילתה של הגולש הם הקובעים את מיקומו בתוצאות החיפוש.

SEM-Search Engine Marketing קידום ממומן (המאמר הזה מדבר על פרסום בגוגל)- שיטה המבוססת על תשלום להקלקה (PPC-Pay Per Click). המפרסם משלם עבור כל הקלקה על המודעה שלו, והגולש שהיקליק על המודעה מועבר לדף נחיתה באתר של המפרסם. מודעות ה פרסום בגוגל מופיעות בתוצאות החיפוש בגוגל בשני אזורים בדף: 3 מודעות מעל לתוצאות החיפוש ו-8 מודעות מצידן השמאלי(בעברית) של התוצאות האורגניות. המיקום של המודעה נקבע על פי קריטריון שנקרא ציון האיכות ועל פי המחיר המוצע לקליק על ידי המפרסם. בכל פעם שגולש מקליד ביטוי חיפוש, כל המודעות הרלוונטיות עולות למכירה פומבית ועל פי שני הקריטריונים שציינתי גוגל קובעת את מיקום המודעה. הסוד להצלחה בפרסום בגוגל הוא יצירת ציון איכות גבוה ככל האפשר, גם ציון האיכות תלוי בגורמים רבים וזוהי תורה שצריך ללמוד אותה, זהו לא דבר הקורה אוטומטית או ללא השקעה, בחינה ובדיקה של הביצועים ושל כל מרכיבי מסע הפרסום. בקורס פרסום בגוגל אינטרנטי שאני מעביר בנושא ניתן ללמוד איך להוזיל את הפרסום בגוגל ולהגיע לתוצאות מקסימליות, ל-250 הנרשמים הראשונים הקורס הזה יהיה בחינם! לפרטים נוספים הכנסו לדף הקורס לפרסום בגוגל.

החשיבות של ההופעה בעמוד התוצאות הראשון בכלל ובראש התוצאות בפרט גדולה מאוד, מחקרים שנעשו מראים כי למעלה מ-70% מהגולשים מקליקים על התוצאה הראשונה ופחות מ-20% מהגולשים מנסים למצוא את מבוקשם בעמוד השני של התוצאות. ולכן, במיוחד לעסקים, חשיבות ההופעה בעמוד הראשון במיקומים גבוהים לצורך שיווק העסק/המוצר גדולה אף יותר. לבעלי עסקים יש כמה יתרונות נוספים הנובעים מהשימוש במערכת הפרסום בגוגל אדוורדס לצורך הקידום והשיווק העיסקי:

1. – חסכון בזמן

קידום אתרים בתוצאות החיפוש האורגניות הוא תהליך שלוקח זמן, קידום "כובע שחור" שהוא קידום באמצעים לא חוקיים על פי הכללים של גוגל שמטרתו להשפיע על תוצאות החיפוש בעזרת פעולות לא חוקיות מסוכן ויכול לגרום לאתר שלכם להיעלם מן התוצאות לצמיתות. דוגמאות לשיטות קידום פסולות: קניית קישורים, כתיבת תוכן אוטומטית(על ידי תוכנה) המיועדת לגוגלבוט ובדרך כלל איננה מובנת לגולש בן אנוש, קישורים אל ומאת אתרים מפוקפקים כמו פורנוגרפיה או הימורים. לעומת זאת הפרסום בגוגל אדוורדס מביא תוצאות מהירות, בתוך זמן יחסית קצר משעות עד ימים ספורים המודעה שלך יכולה להופיע בראש עמוד התוצאות ולהביא גולשים אל האתר.

2. – גמישות

הפרסום בגוגל אדוורדס גמיש יותר לשינויים, הפרסום מבוסס על התאמה למילות מפתח, אפשר לנסות מילות מפתח שונות על מנת לבדוק ביצועים שונים. ניתן לעשות זאת בכל זמן ובמידת הצורך גם לשנות את תוכן עמוד הנחיתה והתגובה תהיה מיידית. לעומת זאת בקידום אורגני לא ניתן לבצע שינויים תכופים כי כל שינוי מצריך גם שינוי תוכן ובעצם מביא אותך לנקודת ההתחלה.

3. – הופעה בתוצאות

מפרסם בגוגל אדוורדס משתמש במסע הפרסום בגוגל שלו במילות מפתח רלוונטיות רבות, ועל כולן המודעות שלו תופענה בתוצאות. קידום אתרים מבוצע על מספר מועט יחסית של מילות מפתח והתחרות על המיקומים במקומות הגבוהים קשה הרבה יותר. אתרים סמכותיים כמו ויקיפדיה או אתרים גדולים כ-YNET הם אתרים שהתחרות של העסק הקטן איתם היא כמעט בלתי אפשרית ולכן בקידום האורגני אנחנו נשתדל למצוא מילות מפתח פחות תחרותיות או יותר ספציפיות(כאלו שמכילות יותר מילים – נקראות ביטויי "זנב ארוך").

4. – שליטה

פרסום בגוגל אדוורדס מאפשרת למפרסמים לשלוט בתוצאות, הם קובעים את העלות, את שעות ההופעה, את המדינות או אזורים בתוך מדינות שהם רוצים שהמודעות שלהם תופענה לגולשים. הם בוחרים כמות גדולה של מילות מפתח ומייצרים עבורן מודעות ודפי נחיתה. ומאפשרות למפרסם שלומד להכיר את הפרסום בגוגל או דרך מומחה פרסום בגוגל להשיג תוצאות במחיר נמוך. קידום אתרים המבוצע לאורך זמן דורש מקצוענות ועולה כסף ובסופו של דבר אין לבעל העסק שום שליטה בתוצאות ובעלויות.

אינני רוצה שישתמע מתוך כל האמור לעיל כי קידום אתרים מיותר, זוהי טעות גדולה מאוד לחשוב כך. קידום אתרים אורגני חשוב ביותר לכל מי שיש לו אתר באינטרנט, אתר שמופיע במקומות גבוהים בגוגל הוא אתר סמכותי הנותן ערך טוב לגולשים ומה שמאוד חשוב כל התנועה המגיעה אליו היא חינמית ואיננה עולה כסף. המצב האידאלי הוא שהאתר שלך נמצא גם בתוצאות האורגניות וגם בתוצאות הממומנות במיקומים גבוהים.


פורסם בקטגוריה פרסום בגוגל. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>