קורס פרסום בגוגל

תודה שנרשמת, לפניך הקורס לפרסום בגוגל, כדאי שיהיו ברשותך עט ונייר על מנת לרשום הערות:

בדיקת זכאות

אני הולך ללמד אתכם את הסוד הגדול שיאפשר לכם לפרסם בגוגל ולהגיע לתוצאות טובות תוך הקטנת העלויות שתצטרכו לשלם עבור אותן תוצאות. אבל אי אפשר לדבר על הנושא הזה מבלי שתבינו לפחות באופן בסיסי את השימוש במערכת הפרסום בגוגל או כפי שנהוג לכנותה מערכת הקידום הממומן של גוגל. אני ממליץ לכל אחת ואחד מכם, גם אם כבר התנסתם בעבר בפרסום בגוגל להאזין ולשמוע את כל הדברים כי המערכת הזו משתנה כל הזמן ודברים חדשים נוספים בה לעיתים קרובות ביותר.

ראשית אציג את עצמי: שמי חיליק ואני מומחה בשיווק לעסקים קטנים ובינוניים, בשש השנים האחרונות אני ממקד את הפעילות שלי באינטרנט. מדוע דווקא באינטרנט? בגלל העובדה, המאוד ברורה היום, שבה הבחנתי כבר לפני מספר שנים: העולם מחפש מוצרים, שירותים ופתרונות אחרים בעיקר דרך האינטרנט, וככל שחולף הזמן נוספים עוד ועוד אמצעים חדשים שעוזרים לבצע את החיפושים הללו דרך האינטרנט כמו הסמארטפונים, האייפדים למיניהם ותוך זמן קצר ביותר כבר נוכל לבצע חיפוש גם באמצעות הטלויזיות החכמות. הידע שלי נצבר לאורך שנים של לימודים אצל גדולי המשווקים בעולם כמו דן קנדי שהוא איש השיווק מספר אחד בעולם היום, או אצל תלמידים שלו שתחום ההתמחות העיקרי שלהם הוא השיווק באינטרנט כמו ריאן דייס, ג'ו פוליש ופרנק קרן שהם מולטי מיליונרים בזכות עצמם.

הוסמכתי כמקדם אתרים מקצועי, פרסום בגוגל - תעודת בוגר קורס קידום אתרים ושיווק באינטרנטבסוגריים אוסיף כאן בגאווה שהוסמכתי בהצטיינות יתרה, בקורס שהועבר על ידי אורן שץ מ-SEO ישראל, אורן שץ נחשב למומחה מס. אחד בתחום קידום האתרים.

פרסום בגוגל - תעודות הסמכה לפרסום בגוגל ברשת החיפוש וברשת המדיההוסמכתי על ידי גוגל כמומחה פרסום בגוגל, גם בתוצאות החיפוש וגם בפרסום ברשת המדיה בתוך האתרים. אני מנהל קמפיינים לפרסום בגוגל של עסקים קטנים ובינוניים באופן מקצועי, ומלמד את התחום הזה בהרצאות פרונטליות ואינטרנטיות, במסגרת קורס מלא לפרסום בגוגל ולשיווק באינטרנט. אני רוצה לציין כאן מבצע מיוחד שאני מקיים למספר מוגבל של משתתפים, בעצם רק למאה הנרשמים הראשונים לקורס, עבור אותם מאה הנרשמים הראשונים, קורס הפרסום בגוגל הזה יהיה למעשה בחינם. יותר מזה הם יקבלו ממני כסף על מנת ללמוד משהו שיכניס להם הרבה כסף! נדבר על כך בסוף. אבל אם אתם בין אלו המיוחדים שיודעים כמה קורס כזה יכול לחסוך לכם, וגםלגרום לכם לנצח את המתחרים שלכם בתחרות על הלקוח, הנכם מוזמנים כבר עכשיו ללחוץ על הקישור המופיע כאן בעמוד מתחת לוידאו ולהיות בין מאה הראשונים שיזכו לקבל את הקורס פרסום בגוגל בחינם, לא תפסידו כלום כי כל מה שאלמד כאן נמצא בהכרח גם בקורס עצמו.

קורס הפרסום בגוגל הבסיסי החינמי הזה ניתן לכם על ידי, רק משום שחשוב לי, שאנשים כמוכם ישיגו תוצאות ושישלמו כמה שפחות עבורן, אבל בסופו של דבר הקורס הבסיסי הזה איננו מספיק למרות שהוא לכשעצמו איננו קצר כלל, אם תרצו להשיג תוצאות תצטרכו להמשיך ולהעמיק בחומר ממקורות שונים, רובם לא יהיו בעברית, אבל אני בטוח שהקורס הבסיסי הזה לפרסום בגוגל יעזור לכם להבין את המערכת החכמה והיעילה הזו שגוגל יצרה, ויתן לכם מושג על היתרון שיהיה לכם על פני המתחרים שלכם, שלשמחתכם לא טרחו כמוכם ולא השקיעו זמן בעצמם על מנת ללמוד את הנושא.

אז מה יהיה כאן בקורס הבסיסי הזה לפרסום בגוגל? אני אסביר בהתחלה על ההבדל בין מערכת הפרסום בגוגל שמעתה נקרא לה גם החיפוש הממומן לבין תוצאות החיפוש האורגני, נדבר על הדרך שבה עובד החיפוש הממומן ואז גם אספר לכם את הסוד הגדול שהבטחתי לגלות לכם, בנוסף אדבר קצת על אסטרטגיות של ניהול קמפיינים לפרסום בגוגל ועל דרכים למדידת התוצאות שלהם. אני רוצה רק לציין פה שישנם מנועי חיפוש נוספים שבהם ניתן, ובחלק מן המקרים גם רצוי לפרסם, כמו פייסבוק ויוטיוב. אבל לצורך המטרה של הקורס הקצר הזה אני אתמקד אך ורק בפרסום בגוגל בתוצאות החיפוש של גוגל, וספציפית במערכת הפרסום בגוגל אדוורדס, מי שילמד את הקורס המלא שלי יקבל מידע רב נוסף שיעזור לו להשיג תוצאות טובות בהרבה. בכל אופן המידע הבסיסי אותו אספק כאן בהחלט מספיק על מנת להציב אתכם בנקודה שבה תוכלו להעלות קמפיין משלכם גם במנועי חיפוש אחרים, כי למעשה כולם עיצבו את המערכות שלהם בצורה דומה.

תוצאות הפרסום בגוגל לעומת תוצאות החיפוש האורגני

שיווק במנועי חיפוש של מוצר או שירות שלכם, באמצעות אתר – ואגב האתר הזה יכול להיות רק בן עמוד אחד, באמצעות מודעה המופיעה בתוצאות החיפוש, נקרא באנגלית SEM שהוא קיצור של הביטוי Search Engine Marketing. זהו המונח הכללי של שיווק באמצעות מנועי חיפוש והוא כולל בתוכו גם את תוצאות החיפוש האורגניות, וגם את תוצאות החיפוש הממומן, תיכף תבינו את המושגים הללו בצורה ברורה יותר. תוצאות החיפוש בגוגל נראות כך: שלוש התוצאות הראשונות בראש הדף מוצגות על רקע כתום בהיר, והן תוצאות פרסום בגוגל או פרסומות, כך גם התוצאות הנמצאות בצד השמאלי של הדף, יתר התוצאות הנמצאות בדף הן תוצאות חיפוש אורגני. המיקום של האתרים בתוצאות החיפוש האורגני, מבוסס על מאות פרמטרים שגוגל בודקת בכל אתר ולמעשה בכל דף ספציפי שבאתר, שלפיהן היא מחליטה באיזה מיקום למקם אותו בתוצאות החיפוש. זהו שירות שגוגל איננה גובה תשלום עבורו, והוא מיועד לתת לגולש את התוצאות הרלוונטיות ביותר עבור ביטוי החיפוש שהוא הקליד, מקצוע קידום האתרים מבוסס על האפשרות לבצע אופטימיזציה של האתר כך שגוגל תפרסם אותו במיקום גבוה בתוצאות החיפוש. אופטימיזציה של אתרים למנועי חיפוש נקראית באנגלית SEO שהוא קיצור של הביטוי Search Engine Optimization.

באופן מנוגד לחלוטין, הפרסום בגוגל מאפשר לנו לשלם לגוגל עבור הופעה של האתר שלנו בתוצאות החיפוש, עבור ביטויי חיפוש רלבנטיים למוצר או לשירות אותו אנחנו רוצים למכור. המודעות שיופיעו בתוצאות החיפוש הממומן הן מודעות שאנחנו מייצרים, והתשלום שנשלם לגוגל יגבה מאיתנו, אך ורק אם מישהו יקליק על המודעה שיצרנו ויועבר אל העמוד שאליו המודעה מקשרת. במילים אחרות בנגוד לתוצאות החיפוש האורגני שעל מנת להתקדם בהן אנחנו צריכים להשקיע עבודה רבה לאורך זמן, אנחנו יכולים להופיע במקום גבוה בתוצאות הפרסום בגוגל על ידי תשלום לגוגל. נשמע פשוט וכך גם גוגל מפרסמת זאת…אבל האמת שזה לא כל כך פשוט: להופיע מייד, או תוך דקות, עם תוצאות מיידיות, זה נכון בחלקו אבל ישנה פה דרך וצריך לדעת אותה או לשלם הרבה כסף ובסוף להתאכזב מן התוצאות! דבר שבדרך כלל גורם לאיבוד האמון במערכת למרות שהסיבה האמיתית היא חוסר ידע מספיק בשימוש במערכת. איך נשיג תוצאות ואיך נשלם פחות עבורן? זה הסוד אותו אגלה לכם בהמשך. אני רוצה לציין כאן נקודה חשובה: אנשים רבים חושבים שהופעה בתוצאות הפרסום בגוגל מספיקה, ולכן אינם מתייחסים כלל לתוצאות האורגניות ומזניחים את הנושא הזה, זוהי טעות גדולה ולו רק משלוש הסיבות הבאות:

א. מחקרים מראים שרוב האנשים משתמשים בתוצאות האורגניות בגלל חוסר האמון שהם מייחסים לפרסומות. האם זו סיבה להעדיף את תוצאות החיפוש האורגני על פני תוצאות הפרסום בגוגל? בהחלט לא כי ראשית קידום אורגני יקר, ולוקח הרבה זמן להשיג תוצאות ושנית גם אם רק שלושים אחוז מן הגולשים לוחצים על תוצאות הפרסום בגוגל דיינו! אנחנו מייצרים תנועה אל האתר שלנו אותה נוכל להפוך למכירה, או הרשמה, או לכל מטרה מתוכננת אחרת.

וזה מוביל אותי לסיבה השניה שהיא שילוב של שני דברים, האחד שההופעה בתוצאות החיפוש האורגני מייצרת אצל הגולש מידה מסויימת של אמון שמדובר כאן במשהו שהוא אמין ורלוונטי מבחינתו. והשני שההופעה הכפולה בדף תוצאות החיפוש, גם בחלק האורגני וגם בתוצאות הפרסום בגוגל מאפשרת לכם בעצם להשתלט על שני מיקומים בדף התוצאות וגם מאפשרת לכם להשיג תשומת לב גדולה יותר אליכם במילה אחרת בולטות.

והסיבה השלישית נובעת מן המטרה שלשמה הגולש לחץ על אחת מתוצאות החיפוש שלו, בדרך כלל אנשים שרוצים לקנות פתרון יתייחסו יותר לתוצאות הפרסום בגוגל, לעומת אנשים שכרגע הם יותר עסוקים בחקירת הנושא או בחיפוש אינפורמציה לגביו, שיבחרו בתוצאות האורגניות, אבל גם אלו המחפשים אינפורמציה בלבד חשובים לנו, כי יכול בהחלט להיות מצב, שמאוחר יותר הם יהפכו בעצם לקונים בפועל, ולכן חשוב לשמור איתם על קשר, ישנן מספר דרכים המאפשרות שמירה על קשר רציף עם לקוח פוטנציאלי, ועליהן אני מדבר בקורס הפרסום בגוגל המורחב שלי. רק לצורך ההדגמה של הדברים שאדבר אודותם בקורס המלא: האם שמתם לב שאחרי שבקרתם באתר מסויים, נניח כשחיפשתם דיל לחופשה ובדקתם כל מיני דילים באתר מסויים, אתם נתקלים בפרסומת לאותו אתר גם באתרי אינפורמציה אחרים שבהם אתם מנסים להשיג אינפורמציה לצורך תכנון החופשה שלכם? פתאום הפרסומות לאתר הספציפי הזה נראות כמעט בכל מקום, האם יתכן שהוא עד כדי כך פופולרי ונפוץ? ובכן כדאי שתדעו גם זה הוא שירות של גוגל שניתן לשלם עבורו באמצעות מערכת הפרסום בגוגל אדוורדס. זוהי בעצם מערכת שמזהה אתכם כקונים פוטנציאליים לאותו אתר שמפרסם דילים ומציגה מודעות שלו עבורכם ספציפית גם באתרי אינפורמציה אחרים, מתוחכם נכון?

האם הסיבות הללו פירושן שלא צריך להשתמש בפרסום בגוגל? כמובן שלא! הפרסום בגוגל הוא אפשרות מצוינת לאפשר לאתר שלכם להופיע בעמוד הראשון בגוגל בצורה מהירה, גם אם בתוצאות האורגניות אתם ממוקמים רחוק בתוך המדבר האינטרנטי, וזהו כלי חזק ביותר ובעל ערך ממשי לייצר נוכחות אינטרנטית שלנו אישית או של העסק שלנו.

אז בואו נדבר קצת על הדרך שבה עובד הפרסום בגוגל, ועל הסוד הגדול שבעזרתו תוכלו לחסוך כסף רב, להשיג מיקומים גבוהים של המודעה שלכם בעמוד הראשון של תוצאות החיפוש, וכך גם להשיג בצורה מיטבית את המטרות שלשמן העליתם את מסע הפרסום בגוגל שלכם לאויר.

מסע הפרסום בגוגל שלכם בנוי משלושה אלמנטים עיקריים, שבכולם יש לכם שליטה, ובתנאי שתקפידו לשמור על כללים שגוגל קבעה. האלמנט הראשון הוא רשימה של ביטויי חיפוש שעבורם, אתם רוצים שגוגל תציג את המודעה שלכם בעמודי תוצאות החיפוש, בפני גולשים שהקלידו את אותם הביטויים שבחרתם או כאלו שגוגל החליטה שהם קשורים, הכל בתלות בהגדרות שלכם. האלמנט השני היא המודעה שלכם שאותה תתכננו כך שתהיה מצד אחד רלבנטית לביטוי החיפוש שאתם רוצים שהיא תופיע עבורו, ומצד שני מספיק אטרקטיבית, על מנת לגרום לגולש לרצות ללחוץ עליה ולהגיע אל אותו עמוד שאתם מתכננים שהוא יגיע בעקבות ההקלקה הזו. העמוד שאליו מגיע הגולש הוא האלמנט השלישי והוא נקרא עמוד נחיתה, וגם אותו אתם צריכים לתכנן כך שישיג את המטרה שלשמה הבאתם את הגולש אליו. זו יכולה להיות קניה של מוצר או שרות, הרשמה לרשימת תפוצה, הורדת קובץ, השארת פרטים לצורך יצירת קשר או כל מטרה אחרת. כך שלסיכום ניתן לומר שמדובר כאן על תכנון, יצירה, ניהול והתאמה של שלושה אלמנטים, לצורך אופטימיזציה שתשיג את התוצאות הרצויות לנו במחיר הכי זול האפשרי, וכל זאת כמובן, על מנת לייצר החזר ורווח על ההשקעה.

גוגל גובה כסף עבור השימוש בתוצאות הפרסום בגוגל בשיטה שנקראת PPC זהו קיצור של הביטוי Pay Per Click שפירושו תשלום עבור הקלקה, המשמעות היא שאתם לא תשלמו עבור ההצגה או ההופעה של המודעה שלכם בתוצאות אלא רק אם הגולש הקליק עליה, ישנה אגדה אורבנית שאומרת שגוגל מחייבת גם אם גולש עובר עם העכבר על פני המודעה שלכם תוך רפרוף וקריאת התוכן שלה, הדבר הזה איננו נכון, התשלום הוא אך ורק עבור הקלקה בפועל שמעבירה את הגולש לעמוד הנחיתה שלכם. ישנה צורת תשלום נוספת שגוגל מחייב עבורה הנקראית PPM שבה גוגל מחייב עבור כל 1000 הופעות של המודעה מבלי קשר אם הקליקו עליה או לא, שיטת התשלום הזו איננה אפשרית בתוצאות החיפוש שעליהן אני מדבר בקורס הפרסום בגוגל הבסיסי הזה אלא רק ברשת התוכן. ישנם מקרים ששיטת PPM עדיפה על PPC למשל במקרה שאנחנו רוצים לייצר מיתוג או לצרוב בתודעה את הנוכחות האינטרנטית שלנו. כך שאנחנו בעצם מוכנים לשלם עבור זה שהגולש יראה את הלוגו שלנו או את שם העסק שלנו או את שמנו כמו למשל מועמדים או מפלגות בתקופת בחירות. כאשר המטרה שלנו היא תגובה ישירה ומיידית של הגולש כמו רכישה, הרשמה, השארת פרטים וכדומה הדרך היעילה והטובה ביותר היא התשלום על פי הקלקות PPC. אתה משלם לגוגל עבור הבאת הגולש אל דף הנחיתה שלך ומרגע זה, זוהי אחריותך לנצל את האירוע הזה ולייצר ממנו המרה, Conversion, עוד ביטוי שכדאי שתלמדו שמשמעותו השגת המטרה שלשמה יצרתם את עמוד הנחיתה.

השאלה המתבקשת היא מה קובע כמה נשלם עבור אותה הקלקה? כי ברור הוא שהמחיר שנשלם יקבע את קצב ההחזר שלנו על ההשקעה ואת הרווח שלנו מהשגת המטרה. כאן נכנס לתמונה מושג נוסף שיש לכם בו שליטה והוא ה-bid שהוא בעצם הצעת המחיר שלכם להקלקה. אסביר כאן יותר: בכל פעם שגולש מקליד ביטוי חיפוש, גוגל בעצם מבצעת מכרז בין אותם מפרסמים שביטוי החיפוש הזה רלבנטי לגביהם, והיא בודקת, כמה כל אחד מהמפרסמים הללו, מוכן לשלם עבור הפרסום בגוגל של המודעה שלו על פי הצעת המחיר שהוא נתן. מכיוון שלגוגל יש בעצם אינטרס של יצירת רווח עבור גוגל, היה צריך להיות המצב שאת המקום הראשון תקבל המודעה שמוכנה לשלם את הסכום הגבוה ביותר, ואכן כך היו הדברים כאשר גוגל הציגה לראשונה את מערכת הפרסום בגוגל אדוורדס בתחילת המילניום. וכך אם בעמוד נניח מופיעות שש מודעות גוגל קבעה את המיקומים שלהם על פי הצעת המחיר בסדר יורד, מקום ראשון למרבה במחיר ומקום שישי למי שההצעה שלו היתה הנמוכה ביותר. גוגל שרצתה שיותר ויותר מפרסמים ישתמשו במערכת שלה, פיתחה מודל שעל פיו התשלום בפועל יהיה המינימלי ביותר האפשרי. וכך התשלום בפועל נגזר מן ההצעה הנמוכה ביותר ועבור כל מקום גבוה יותר המפרסם צריך להוסיף הפרש קבוע של 25 אגורות שהוא המקובל היום. השיטה הזו מצד אחד נתנה יתרון למי שמוכן לשלם לגוגל יותר ובעצם להגדיל את מחזור הרווחים שלה, ומצד שני איפשרה שיטת תמחור שבזכותה רק המקום האחרון משלם את המחיר הנקוב בהצעת המחיר שלו ויתר המפרסמים ישלמו הפרש קבוע עבור כל מיקום גבוה יותר, כך שהם ישלמו בדרך כלל פחות מסכום הצעת המחיר המקסימלי שנקבו ולעולם לא מעבר לה.

אבל בנגוד למובן מאליו האינטרס החשוב ביותר של גוגל הוא לא מי שמשלם לו אלא ההיפך מי שמשתמש בשרותים של גוגל בחינם הלא הוא כבוד רוממותו הגולש עצמו, באופן טבעי נראה שמי שאמור להחשב הלקוח של גוגל הוא מי שמשלם עבור הפרסום בגוגל – המפרסם, אבל לא כך הוא, בלי שגולשים ירצו להשתמש במנוע החיפוש של גוגל, לא תהיה הצדקה לקיומה של מערכת פרסום בגוגל ולכן הלקוח של גוגל הוא הגולש עצמו ולא המפרסם. גוגל חרטה על דיגלה לפעול בשאיפה שמערכת הפרסום שלה תהיה מערכת win-win שכולם מרויחים בה, גם הגולש בקבלו תוצאה שהיא רלבנטית ביותר עבור ביטוי החיפוש שלו, גם המפרסם שישלם את המינימום המתבקש תמורת הפרסום ויחד עם זאת יוכל להתמודד גם עם גופים עשירים שיכולים להציע הצעות מחיר גבוהות בהרבה משלו, וגם גוגל שאמורה לייצר לבעליה ולמשקיעים בה רווחים כספיים. לצורך השגת המטרה הצודקת הזו המציאה גוגל את ציון האיכות Quality Score, וכאן טמון הסוד לפרסום בגוגל זול ויעיל שאותו אגלה לכם מיד.

בעוד הצעת המחיר שלכם מהווה גורם חשוב הקובע את עצם הופעתה של המודעה שלכם בתוצאות החיפוש, גוגל משתמשת גם בציון האיכות שלכם על מנת לקבוע באיזה מיקום תופיע המודעה שלכם ומנגנון התשלום המינימלי דואג לכך שלא תשלמו מעבר למתחייב ובודאי לא מעבר לסכום ההצעה המקסימלי שלכם. ציון האיכות נבנה בעזרת אלגוריתם סודי שגוגל בנתה וממשיכה ומשפרת אותו כל הזמן. מטרתו של ציון האיכות היא לקבוע את רמת הרלוונטיות של המודעה שלכם, גוגל בוחנת עד כמה המודעה רלבנטית לביטוי החיפוש ולעמוד הנחיתה שלכם. הרובוט של גוגל למעשה סורק את עמוד הנחיתה על מנת לוודא שעמוד הנחיתה אכן מדבר על מה שהמודעה מדברת ושניהם רלבנטיים לביטוי החיפוש של הגולש, הרובוט "מבין" את תוכן העמוד ויודע להעריך אותו, במידה ואיננו מסוגל להעריך אותו כמו במקרה של תמונה או וידאו או קוד בלתי קריא לרובוט, תבוצע הבדיקה על ידי בן אנוש אבל זה קורה לעיתים רחוקות. מבחינתנו זהו מצב שאיננו רצוי כי הוא גורם לעיכוב בהופעת המודעה, הרובוט של גוגל משוכלל דיו להבין על מה מדבר העמוד שאליו מפנה המודעה. המטרה של גוגל כפי שהזכרתי כבר מקודם היא לייצר מצב של win-win כאשר טובת הגולש לנגד עיניה. גוגל מעוניינת לייצר חווית גלישה טובה יותר עבור הגולש, ולכן אם גולש הקליד ביטוי חיפוש ראה מודעה רלבנטית ולאחר שהקליק עליה הגיע לעמוד רלבנטי הרי שנגרמה לו חווית גלישה חיובית ובכך גוגל השיגה את מטרתה. כל הצדדים המשתתפים בתהליך שהזכרתי עכשיו הרויחו, הגולש שמצא את מבוקשו, המפרסם שהשיג את מטרתו וגוגל שגבתה כסף עבור הפרסום בגוגל.

זהו הרגע המתאים ולכן עכשיו אני רוצה לחשוף בפניכם את הסוד הגדול לפרסום בגוגל אדוורדס יעיל וזול. הסוד כפי שאמרתי קשור בציון האיכות ובהשפעתו על המיקומים והתשלמים שלנו. ציון האיכות איננו נסתר מאיתנו גוגל מביאה לידיעתנו את ציון האיכות של כל אחד מביטויי החיפוש שלנו ביחס למודעות ולעמודי הנחיתה הקשורים אליו, הציון הזה הוא מספר בין 1 ל-10, את הדבר הזה המפרסמים יכולים לראות בחשבון הפרסום בגוגל אדוורדס שלהם אבל מה שרוב רובם המכריע של המפרסמים אינם יודעים, וכאן היתרון שלכם על פניהם, הוא איך גוגל משתמשת בציון האיכות ואיך אתם יכולים לשפר אותו. אז לפני שאני חושף בפניכם את הפרטים אני רוצה שתפנימו את הנקודה הזו: הידע הזה ויישומו הם הדבר שיתן לכם יתרון משמעותי מול המתחרים שלכם. ביכולתכם לחסוך הרבה כסף ולהשיג מיקומים טובים יותר משל המתחרים שלכם, למרות שהצעת המחיר שלהם גבוהה יותר משלכם. קודם אסביר איך משפיע ציון האיכות על המיקום של המודעה שלכם, זוכרים? דברנו על כך שגוגל היתה פעם מסדרת מיקומים רק על פי הצעת המחיר. מה שקרה שהרבה אתרי הימורים ופורנוגרפיה ואתרים בעלי אמינות גרועה שהרווחיות שלהם מאוד גדולה, השתלטו על תוצאות הפרסום בגוגל בביטויי חיפוש רבים וגרמו לגולשים לחווית גלישה גרועה, גוגל שקיבלה הרבה תלונות על כך, העיפה הרבה מאוד מפרסמים מן המערכת במה שנודע כ"סטירה של גוגל" Goggle's Slap, עכשיו גוגל היתה צריכה לגרום לחווית גלישה טובה יותר וכך נוצר האלגוריתם של ציון האיכות. איך גוגל משתמשת בו? הגולש מקליד ביטוי חיפוש, גוגל מבצעת מכרז בין כל המפרסמים המעוניינים בפרסום בגוגל על ביטוי החיפוש הזה על פי הצעות המחיר שהם נתנו, כבר כאן נכנס ציון האיכות לתמונה: ניתן לראות בחשבון את הצעת המחיר המינימלית להופעה בעמוד הראשון, ככל שציון האיכות גבוה יותר המחיר הזה יהיה יותר נמוך ולכן ההופעה בעמוד הראשון קלה יותר. לאחר שגוגל בחרה את כל המודעות שתופענה בעמוד הראשון, היא קובעת את המיקום על פי מספר המתקבל מהכפלת הצעת המחיר בציון האיכות. כלומר אם לדוגמא הצעת המחיר של אחד המתחרים שלך היא 5 שקלים לקליק וציון האיכות שלו הוא 4 הרי שהמכפלה שלו 4X5 נותנת את המספר 20, לעומתו הצעת המחיר שלכם היא רק 3 שקלים(2 שקלים פחות מהמתחרה) אבל ציון האיכות שלכם הוא 7, המכפלה של ציון האיכות שלכם בהצעת המחיר 3X7 נותנת מספר 21, ומכיון שהמספר הזה גבוה יותר משל המתחרה שלכם המודעה שלכם תופיע מעליו, הבנתם? למרות שהצעת המחיר שלכם נמוכה משל המתחרה שלכם ב-2 שקלים עדיין המיקום הגבוה יותר יהיה שלכם בזכות ציון האיכות, התשלום בפועל יהיה על פי המודעה במיקום הנמוך ביותר בתוספת על כל מיקום גבוה כך שבסופו של דבר ייחסך לכם כסף רב. ציון איכות גבוה גם יאפשר לכם להופיע מעל לתוצאות החיפוש, זוכרים? יש שם 3 מודעות. אני רוצה כאן להסביר את החשיבות של המיקום הזה של המודעה שלכם.  רוב המבטים מופנים אל המודעות העליונות ושם גם רוב ההקלקות, אבל מה שרבים אינם יודעים הוא ששלושת המודעות המופיעות מעל התוצאות האורגניות ממשיכות ומופיעות שם גם בעמודי התוצאות הבאים שלא כמו המודעות שלצד התוצאות, אלו מתחלפות בעמוד הבא, כך שהמודעות המופיעות למעלה הן גם אלו שהסיכוי שהגולשים יקליקו עליהן הוא הגדול ביותר, ומצד שני גולש שלא מצא את מבוקשו בעמוד התוצאות הראשון והוא עובר לעמוד הבא ימצא שוב את מודעתכם בראש העמוד דבר שמגדיל עוד יותר את הסיכוי להקלקה עליה.

זהו רק חלקו הראשון של הסוד, החלק השני עוסק באיך משיגים ציון איכות גבוה יותר. זהו נושא רחב ואינני יכול להעבירו במסגרת הקורס לפרסום בגוגל הבסיסי הזה במלואו, אבל אני אתן לכם כאן כמה הסברים וטיפים שיעזרו לכם לשפר את ציון האיכות, היופי בדבר הוא, שכשאתם מבצעים איזשהו שיפור, אתם יכולים לגלות האם הדבר הזה השפיע לטובה על ציון האיכות שלכם, פשוט על ידי מעקב אחרי ציון האיכות כפי שהוא מוצג אצלכם בחשבון. אז הנה כמה דברים שיעזרו לכם להשפיע על ציון האיכות:

אופטימיזציה של ביטויי חיפוש

אני מקווה שאתם מכירים את כלי מילות המפתח של גוגל, אם לא, תוכלו ללמוד אותו בקורס לפרסום בגוגל המלא שלי. לביטויי החיפוש שאתם בוחרים בעזרתו יש שלושה סוגי התאמה, ולכל אחד מהם גוגל יתן ציון איכות משלו. סוגי ההתאמה הם: התאמה רחבה, התאמה לביטוי והתאמה מדוייקת. נניח שביטוי החיפוש עליו אנחנו רוצים שהמודעה שלנו תופיע הוא נעלי ספורט לגברים. התאמה מדוייקת פירושה שאם גולש מקליד ביטוי כמו "נעלי ספורט לגברים בצבע אדום", המודעה שלנו לא תופיע כי בהתאמה מדוייקת המודעה תופיע רק עבור ביטוי חיפוש הכולל אך ורק את המילים שבחרנו ובאותו הסדר, אם בחרנו התאמה לביטוי, המודעה תופיע כי התאמה לביטוי דורשת שהביטוי יופיע בסדר הנכון אבל אפשר שתהיינה מילים נוספות לפני ואחרי הביטוי. בהתאמה רחבה המודעה תופיע גם על חיפוש המכיל רק חלק מהמילים למשל נעלי גברים, בלי קשר לספורט או נעלי ספורט לנשים למרות שאנחנו מוכרים רק נעלי ספורט לגברים וכן הלאה. ישנן גם מילות מפתח שליליות שגם להן יש השפעה רבה.

אופטימיזציה של המודעות

כל מסע פרסום בגוגל מורכב מקבוצות מודעות ובכל קבוצה ניתן להכין מודעות רבות שתתמוכנה בביטויי חיפוש שונים ותאפשרנה ציון איכות גבוה יותר, עקרון חשוב שכדאי שתזכרו הוא שטוב הוא שביטוי החיפוש יופיע בכותרת המודעה ואפילו פעם נוספת בגוף המודעה.

אופטימיזציה של עמודי הנחיתה

התוכן של עמוד הנחיתה, המבנה שלו, האפשרות של הגולש למצוא אינפורמציה נוספת, המהירות שבה הגולש יכול להגיע אל המטרה שלשמה הוא הגיע לעמוד כל אלה חשובים לציון האיכות. עמוד הנחיתה הוא אחד מיסודות מסע הפרסום בגוגל שלכם, אולי החשוב ביותר, לנושא הזה אני מקדיש פרק מיוחד בקורס לפרסום בגוגל המלא היות ואם הצלחנו להביא לקוח פוטנציאלי לעמוד הנחיתה, הרי שעלינו לעשות את המקסימום על מנת שהגולש יבצע בעמוד את הפעולה שלשמה הבאנו אותו אליו, זהו הבסיס לרווחיות של מסע הפרסום בגוגל!

מהירות העלייה של העמוד בדפדפן 

גוגל הכריזה בתחילת 2010 שמהירות עליית העמוד היא חלק מחווית הגולש, עמוד שלוקח לו הרבה זמן לעלות יקבל ציון איכות נמוך יותר. מהירות עליית העמוד קשורה לאיחסון של האתר, לקוד של העמוד, לסקריפטים שרצים עליו ועוד. יש כלי חינמי בדפדפן של פיירפוקס שבודק את מהירות עליית העמוד ונותן ציון שמאפשר להבין עד כמה עליית העמוד מהירה או איטית וגם מפרט את הסיבות לאיטיות עם המלצות לשיפור.

CTR

הוא מספר המבטא באחוזים את יחס ההקלקות לעומת מספר ההופעות של המודעה ככל שה-CTR גבוה יותר כך ישתפר ציון האיכות.

ההיסטוריה של חשבון הפרסום בגוגל אדוורדס שלכם

גם היא משמשת כאחד הגורמים לקביעת ציון האיכות יש דרכים לשפר תוצאות של היסטוריה קצרה למשל על ידי שימוש בביטויי חיפוש בהתאמה רחבה בתחילת מסע הפרסום בגוגל על מנת ליצור CTR גבוה, אבל זהירות! צריך לבדוק היטב על אילו ביטויי חיפוש הופיעה המודעה ולהשתמש בכלים השונים על מנת שלא תופיע על ביטויי חיפוש לא רלבנטיים לנו.

במסגרת הקורס לפרסום בגוגל המורחב אני מלמד את הנושאים הללו ודברים נוספים בצורה רחבה ומפורטת.

אסטרטגיות ניהול קמפיינים

אסטרטגיית השימוש בביטויי החיפוש או בשמם האחר מילות המפתח

אז בחרנו מילות מפתח וקבענו להן צורות התאמה שאנחנו יודעים עכשיו שיש להן השפעה על ההופעה, על המיקומים של המודעות שלנו ועל המחיר שנשלם עבור הקלקה עליהן. אבל איך נדע באילו מהן להשתמש ומתי? ישנן דרכים רבות לבצע אופטימיזציה באמצעות צורות ההתאמה של מילות המפתח, כולן נכונות או לא נכונות באותה מידה, במקרים מסויימים, לא ניתן להגדיר דרך שתהיה נכונה תמיד, בכל מצב וכנגד כל תחרות מול מילות מפתח של מפרסמים אחרים. אבל אני אדבר כאן על מספר דרכים כלליות שילמדו אותכם את הגישה לנושא. צריך לזכור תמיד שרק בדיקה של התיפקוד של מסעות הפרסום בגוגל שלנו, נדבר על כך בהמשך, יכולה לתת לנו אינדיקציה לגבי מה עובד ומה לא עובד עבורנו במסע הפרסום בגוגל הספציפי.

הערך העיקרי של התאמה מדוייקת הוא שהיא מאפשרת לנו להציג את המודעה שלנו רק לקהל שמחפש בדיוק את המוצר שלנו, אבל אם נתמקד רק בביטוי מדוייק, נפסיד הרבה לקוחות פוטנציאליים שלא חיפשו את המוצר תוך שימוש באותו ביטוי בדיוק. וכך אנחנו מפספסים את ההזדמנות למכור גם להם. אין דרך לקבוע בודאות באיזה ביטוי ישתמשו אנשים שמעוניינים במה שיש לנו להציע, אבל יש כלי חינמי של גוגל, כלי חיפוש מילות המפתח, שיכול לעזור לנו בבחירת ביטויים קרובים לביטוי שאנחנו חושבים עליו, הכלי הזה גם מציג נתונים נוספים כמו כמות החיפושים החודשית, מחיר ממוצע לקליק, מידת התחרות על הביטוי ותמונה של התפלגות כמות החיפושים לאורך השנה. אבל גם שימוש בכלי הזה איננו יכול להבטיח שתמיד תופיעו ושתשיגו ציון איכות גבוה ולכן צריך כל הזמן לעקוב אחר מסע הפרסום בגוגל ולהוסיף או לגרוע מילות מפתח בהתאם לתיפקודן.

אסטרטגיה פופולרית לטיפול בבעיה הזו היא שימוש בצורת התאמה רחבה בתחילה, המודעה שלנו תופיע הרבה פעמים ותיווצר תנועה של גולשים אל עמוד הנחיתה שלכם למרות שחלק ממנה יהיה כלל לא רלבנטי מבחינתכם, למשל אם מישהו מחפש נעלי ריקוד וביטוי החיפוש עליו אתם מעוניינים להופיע הוא נעלי התעמלות לגברים, עדיין המודעה תופיע בגלל המילה נעלי למרות שאין לכם מוצר שהוא נעלי ריקוד, מצד אחד זה יעלה את ה-CTR שלכם וזה חשוב בתחילת הדרך, ומצד שני יאפשר לכם אולי להבין יותר טוב איזה ביטויי חיפוש מתאימים לכם יותר, או אולי לחשוב על יצירת אפשרות של משלוח לקריית שמונה, כי גיליתם שיש הרבה חיפושים על נעלי התעמלות בקריית שמונה. דבר חשוב כאן להבין הוא, שחוסר הידיעה בנושא גורם לאנשים רבים לחשוב שהפרסום בגוגל איננו יעיל כי יש הרבה הקלקות ומעט מכירות, הבעיה בדרך כלל איננה בגוגל כי אם באופן בו מנוהל מסע הפרסום בגוגל.

אפשרות נוספת היא להשתמש גם בהתאמה נרחבת וגם בהתאמה לביטוי ביחד, ואחר כך לנתח את התוצאות ולפעול בהתאם להן. למשל לראות אילו ביטויים הביאו להרבה המרות, כלומר לקוחות שקנו מאיתנו או ביצעו את הפעולה שאנו רוצים שיבצעו, ואת אותם ביטויים להפוך להתאמה מדוייקת, אגב זמן ממוצע להסקת מסקנות הוא שבועיים אל תסיקו מסקנות אחרי יום אחד או ימים בודדים, ככל שתקופת המעקב ארוכה יותר כך התמונה נכונה יותר בדרך כלל מספיקים שבועיים.

נושא מאוד חשוב ומשמעותי הוא שימוש במילות מפתח שליליות כלומר על איזה מילים אינכם רוצים להופיע, אנחנו יכולים לגזור את המסקנות האלו מתוך הדו"ח של מילות המפתח שהמודעה שלכם הופיעה בעבורן.

שימוש נוסף במילות מפתח שליליות הוא למשל אם אתם מוכרים אביזרים, בגדים, מזכרות ודברים שקשורים נניח לסרט או אירוע מסויים. בואו לשם הדוגמא נניח שאתם מוכרים מוצרים הקשורים למופע של מדונה, אינכם רוצים להופיע על הביטוי המדוייק מופע של מדונה אלא על ביטויים שקשורים למופע עצמו, גם כאן יש דרך לשימוש במילות מפתח שליליות, צריך לדעת לעשות זאת כי אם רק תשתמשו בשלילת מופע של מדונה גם לא תופיעו על מזכרות מהמופע של מדונה או תקליט המופע של מדונה וכדומה. למילות המפתח השליליות יש השפעה רבה, חשוב לדעת איך להשתמש בהן ואז לעשות זאת בחוכמה. שימוש בלתי זהיר מבלי להבין את משמעותו יכול לגרום לכם נזקים כספיים ולפגוע במטרות מסע הפרסום בגוגל.

אסטרטגיית מבנה החשבון וטקסט המודעה

מבנה החשבון שלכם חשוב מאוד ליעילות ולהצלחה של מסע הפרסום בגוגל שלכם בתוצאות החיפוש בגוגל. אחרי שקבענו את ביטויי החיפוש הרלבנטיים לנו, ובדקנו את התוצאות שלהם, אנחנו יכולים לשפר את תוצאות מסע הפרסום בגוגל על ידי חלוקה של מילות המפתח לקבוצות ובניית מודעות שתתאמנה לאותן קבוצות, וזאת על מנת לגרום ליותר סיכויים שגולשים יקליקו עליהן. להזכירכם הדבר הזה גם מעלה את ציון האיכות, בגלל הרלוונטיות היותר גבוהה של המודעה שלכם לביטוי החיפוש. נניח שוב שאנחנו מציעים נעלי ספורט לגברים ויש לנו כמה סוגים מהן: נעליים לטניס, נעליים לריצה וגם נעלי כדורגל. לכל אחד מהסוגים נכין קבוצת מודעות לקבוצה אחת נקרא נעלי ריצה ולאחרת נעלי טניס וכן הלאה, בקבוצה של נעלי הריצה נשתמש בכותרות למודעות כמו נעלי ריצה לגברים, נעלי ריצה במידות גדולות, נעלי ריצה ורודות לגברים, נעלי ריצה עם ולקרו וכו' וכך נוכל לייצר תנועה רלוונטית וכיסוי נרחב של ביטויי חיפוש תוך שימוש בצורות התאמה נכונות יותר. ובאופן דומה גם לגבי נעלי טניס, הליכה, כדורגל וכן הלאה. יש אפילו דרך לגרום לכך שביטוי החיפוש המוקלד על ידי הגולש יופיע באופן אוטומטי בכותרת של המודעה, וכך הגולש יראה מודעה שכותרתה בדיוק מה שחיפש, למשל הוא מחפש נעלי טניס ירוקות מיד שניה וזו בדיוק הכותרת שהוא רואה במודעה שלכם, זוהי טכניקה מתקדמת שהשימוש בה מתאים רק למי שמבין את הנושא בצורה מעמיקה יותר, ומה שאני מלמד כאן עדיין לא מספיק על מנת להשתמש בטכניקה הזו בצורה נכונה, יעילה ובטוחה.

גוגל מאפשרת לכם מספר סוגים של מודעות, אני אגע כאן רק במודעות טקסט שהן גם השימושיות ביותר. המודעה מורכבת מארבע שורות שלכל אחת מהן חשיבות משלה, השורה הראשונה והחשובה מכולן היא כותרת המודעה. הכותרת מופיעה בכחול ובאותיות גדולות יותר משאר המילים המופיעות במודעה, המילים שהגולש הקליד בשאילתת החיפוש שלו תופענה בצורה מודגשת בכותרת ובגוף המודעה במידה והן נמצאות שם, זה חשוב כי זה מגביר את תשומת הלב למודעה.

אורך הכותרת 25 תוים, איך מודדים תוים? אחת הדרכים לעשות זאת היא בתוכנת וורד, כאשר בתוכנת וורד אתם מקלידים טקסט תראו למטה מצד שמאל אזור שהוא בעצם כפתור עליו מופיע מספר המילים במסמך,  נקליד משפט, אחר כך נבחר אותו על ידי סימונו, ניגש למטה במסך בצד שמאל, נלחץ על הכפתור המראה את מספר המילים הנמצאות בקטע שבחרנו, יפתח חלון ובו מידע על הטכסט הנבחר, מה שמעניין אותנו הוא מספר התוים כולל הרווחים. הכותרת צריכה להיות מתוכננת כך שתהיה מושכת ולגרום לגולש המתעניין לרצות להקליק עליה, רצוי מאוד שתכיל את ביטוי החיפוש, שעליו אנחנו רוצים להופיע על מנת שהאותיות תהינה מודגשות, מילים כמו חינם, בזול, מבצע וכדומה הן מילים חזקות שמושכות קליקים.

השורה השניה מכילה כתובת URL, חשוב להבין, הכתובת המופיעה בשורה הזו היא כתובת לתצוגה בלבד, וחשיבותה היא בכך שהיא מיועדת להטמיע את שם הדומיין שלכם במוחו של הגולש יש כאלו שיקראו לזה מיתוג, אני מעדיף לרשום בה רק את שם הדומיין ולא את הכתובת המלאה של דף הנחיתה. את הכתובת של הדף שאליו אנחנו רוצים שהגולש יועבר אנחנו מוסיפים בשורה נפרדת שאיננה מוצגת על ידי גוגל לגולש. הכתובת לתצוגה חייבת להיות שייכת לכם! כלומר אינני יכול למשל לפרסם את הקורס שלי, המלמד פרסום בגוגל, עם כתובת שהיא של גוגל כמו www.google.co.il אבל גם אם דף הנחיתה שלי יושב בכתובת מורכבת וארוכה עדיין בשורת ה-URL לתצוגה, אוכל לרשום כתובת פשוטה כמו רק את שם הדומיין שלי, אורך השורה הזו 37 תוים. שתי השורות הבאות הן שורות בהן כדאי שנכניס טקסט מכירתי עם קריאה לפעולה וגם כאן רצוי מאוד להכניס את ביטוי החיפוש על מנת שיופיע בצורה מודגשת, אורך כל אחת מהשורות הללו 35 תוים. יש לגוגל כללים וחוקים לגבי מה מותר ומה אסור לכתוב במודעות, אני מפציר בכם ללמוד ולהכיר אותם בעצמכם או באמצעות הקורס המלא לפרסום בגוגל שאני מציע כאן בתנאים שלא יחזרו!

אני רוצה שתבינו את היתרון הגדול שיהיה לכם במידה ותלמדו את הנושא, ראשית תתבלטו מעל המתחרים שלכם, ושנית, לא תצטרכו להשקיע את הסכומים שהם משקיעים על מנת להופיע במקום גבוה בעמוד הראשון של תוצאות החיפוש בגוגל.

מדידת תוצאות הפרסום בגוגל ומעקב אחר ביצועים

עכשיו כשאתם מבינים את כוחו של הידע שתצברו על ידי לימוד הנושא, אפשר לדבר קצת על מה יאפשר לכם הידע הרב שתרכשו לעשות על מנת לחסוך לכם כסף ולגבור על המתחרים שלכם. אז יש לנו חשבון פרסום בגוגל אדוורדס ובו יש מודעות וביטויי מפתח, מהיכן אנחנו מקבלים את האינפורמציה שבעזרתה נוכל לבצע אופטימיזציה של מסע הפרסום בגוגל שלנו? ובכן גוגל מספקת לנו את כל האינפורמציה הזו באמצעות כמה כלים חינמיים לחלוטין, יש את הכלי הראשי גוגל אדוורדס שבתוכו משולבים כלים נוספים כמו כלי מילות המפתח, מעריך התנועה, גוגל אנליטיקס, כלי האופטימיזציה לאתרים ועוד ועוד, כמובן שלא נוכל לדבר על כולם במסגרת הזו. אדבר כאן על ארבעה אלמנטים מתוך עשרות רבות שלפחות אליהם אתם צריכים לשים לב. הארבעה הם הופעות, קליקים, המרות, וההוצאה הכספית. אתן לכם גם את המושגים באנגלית משום שאני בטוח שתתקלו בהם לא מעט.

הופעות IMPRSSIONS

זהו מספר הפעמים שהמודעה שלכם הוצגה בפני הגולשים, זהו מדד חשוב להבין למשל את נפח החיפושים, והוא יכול להשתנות בגלל עונתיות או אירוע או מסע פרסום בטלויזיה, לדוזמא בזמן שנספרסו השקיעו בפרסום מסיבי בקולנוע ובטלויזיה עלה באופן טבעי נפח החיפושים למכונות קפה בגוגל, ומי לדעתכם לא הציגה מודעות פרסום בגוגל? נכון נספרסו! כל המתחרים הרוויחו, אבל אני לא בטוח שהם הבינו למה וגם פעלו על מנת למקסם את ההזדמנות הזו.

קליקים CLICKS

מספר הפעמים בפועל שגולש הקליק על המודעה שלנו והועבר אל עמוד הנחיתה, אגב אם כרגע אתם שואלים את עצמכם מה יקרה אם מתחרה שלכם יקליק על המודעות שלכם, רק על מנת לגרום לבזבוז התקציב היומי שלכם ויחד עם זאת לגרום לכם להפסדים כספיים, אז כדאי שתדעו שזה לא חוקי(במידה וחשבתם לעשות זאת בעצמכם) והתביעות שגוגל מגישה כלפי עבריינים מן הסוג הזה הן בסכומים של מיליוני דולרים, ושנית לגוגל יש מערכת שמסוגלת לזהות קליקים לא חוקיים ולזכות אתכם עבורם.

המרות CONVERSIONS

המרה היא פעולה שביצע הגולש על פי מה שתיכננו שהוא יבצע, אם זו קניה, הרשמה לרשימת תפוצה או ניוזלטר, השארת פרטים ליצירת קשר, הורדת קובץ וכו'. גוגל מאפשרת לכם לייצר קוד, שבעזרתו ניתן לזהות באם הגולש אכן ביצע את הפעולה שרצינו שיבצע, והיא אוספת ומציגה את הנתונים הללו עבורכם.

ההוצאה הכספית SPEND

זהו בפשטות הסכום שגוגל חייבה אתכם, עד לאותו רגע, במסגרת מסע הפרסום בגוגל שלכם, כמובן שאתם קובעים תקציב יומי אבל כדאי תמיד לדעת את התמונה במדוייק, אגב לגוגל יש מדיניות של גביה ברמות שונות. אני אגלה לכם פרט חשוב שקשור לעניין הזה לגבי הקורס לפרסום בגוגל המלא שלי, 100 הראשונים שירשמו לקורס שלי ועדיין אין ברשותם חשבון פרסום בגוגל אדוורדס יקבלו ממני 400 ש"ח לפרסום בגוגל במתנה! מי שכבר יש לו חשבון פרסום בגוגל יקבל ממני מתנה בעלת ערך דומה.

כמובן שיש נתונים נוספים הנגזרים מתוך הארבעה שהזכרנו והם אלו שבעצם קובעים את יעילות מסע הפרסום בגוגל שלנו. הראשון הוא:

 אחוז ההקלקות CTR 

זהו נתון חשוב ביותר! הוא מתקבל מחלוקת מספר הקליקים במספר ההופעות, ומבוטא באחוזים. זיכרו זהו אחד מהנתונים המרכזיים המשמשים את גוגל בקביעת ציון האיכות, מפני שמצד אחד הוא מצביע על מידת הרלבנטיות של המודעה שלכם לביטוי החיפוש ומצד שני גם עד כמה אתם לקוחות טובים של גוגל, לקוח שמציגים את המודעה שלו 100 פעם ומקבלים 5 הקלקות (CTR של %5) שבעצם מייצגים את התשלום לגוגל, הוא טוב יותר מבחינתה, מלקוח שצריך להציג את המודעה שלו 500 פעם בשביל לקבל את אותו מספר הקלקות (CTR של אחוז אחד).

השני הוא:

אחוז ההמרות CONVERSION RATE

מתקבל מחלוקת מספר ההמרות (הפעולה הרצויה לנו שבוצעה בפועל על ידי הגולשים)  במספר הקליקים וגם הוא מבוטא באחוזים, שוב נתון חשוב מאוד הבא לתת לנו תמונה עד כמה המודעה שלנו מביאה לנו גולשים ממוקדים שבסופו של התהליך גם מבצעים את הפעולה שרצינו שיבצעו.

השלישי הוא:

 המחיר לקליק CPC

והוא מתקבל מחלוקת ההוצאה הכספית במספר הקליקים, שוב נתון חשוב! כמה באמת עלה לנו כל קליק, זהו הנתון שאותו אנחנו נשפר בעזרת אופטימיזציה נכונה, וציון איכות גבוה.

הרביעי הוא:

 עלות המכירה CPA

והוא מתקבל מחלוקת ההוצאה הכספית במספר ההמרות והוא זה שממנו אנחנו גוזרים את ההחזר על ההשקעה ROI, האם אנחנו בכלל מרויחים ואם כן כמה?

באופן כללי אנחנו שואפים שהנתונים המבוטאים באחוזים יהיו כמה שיותר גבוהים והנתונים המבוטאים בשקלים יהיו כמה שיותר נמוכים ככל שתמשיכו ותבצעו אופטימיזציה כך ילכו הנתונים הללו לכיוונים הרצויים לכם.

זה הזמן לדבר קצת על הקורס המלא לפרסום בגוגל שאני מציע: מאה הראשונים שירשמו לקורס המלא לפרסום בגוגל, יקבלו את הקורס הזה למעשה בחינם! יותר מכך: הבונוסים אותם אני נותן, אפרט על כך בהמשך, ששוויים 498 שקלים מעבר לעלות הקורס יביאו אתכם למצב שאתם מקבלים כסף ממני על מנת ללמוד להרוויח כסף באמצעות פרסום בגוגל! הבונוסים הללו כרגע אינם מוגבלים לכמות מסויימת של נרשמים אבל כדאי לכם לנצל את ההזדמנות הזו כל עוד היא קיימת, וזה לא יהיה קיים תמיד! מעבר ל-100 הנרשמים הראשונים, כל האחרים עדיין יוכלו לכסות את ההוצאה שלהם בזמן קצר ביותר. הקורס כולל סרטוני וידאו המסבירים את כל הנושאים הרלבנטיים לניהול ואופטימיזציה של מסע פרסום בגוגל, בנוסף לכך תלמדו גם על הכלים שגוגל נותן לכם בחינם, ועל אפשרויות מתקדמות שתאפשרנה לכם למקסם את הרווחים שלכם. לאחר ביצוע התשלום תוכלו להכנס לאתר של הקורס וללמוד את החומר בקצב שלכם ובזמן המתאים לכם, בכל שיעור תוכלו לשאול שאלות, לקבל תשובות וללמוד מתוך שאלות שנשאלתי על ידי אחרים. תוכלו להכיר אנשים מיוחדים כמוכם שהחליטו להשקיע בעצמם ולהשיג תוצאות שאחרים אינם יכולים להשיג, אני בטוח שההכרות הזו תיצור ביניכם קשרים שיאפשרו לכם להשיג דברים נוספים מעבר למה שתקבלו בקורס.

איך יקבלו מאה הראשונים את הקורס לפרסום בגוגל בחינם? ובכן מחיר הקורס כרגע הוא רק 400 שקלים כולל מע"מ, כל מאה הנרשמים הראשונים שירשמו לקורס, יקבלו ממני 400 ש"ח לפרסום בגוגל, אז אם עד היום עוד לא פתחתם חשבון פרסום בגוגל אדוורדס הרווחתם פעמיים: גם תלמדו איך לפתוח אותו בצורה הנכונה ביותר, וגם תקבלו 400 ש"ח לתוכו ממני כמתנה. במידה וכבר קיים ברשותכם חשבון פרסום בגוגל אדוורדס, לא אוכל לתת את 400 הש"ח ובמקום זאת יקבל אותו נרשם שני מפגשים אינטרנטיים אישיים איתי, כל מפגש בן שעה אחת כשבכל אחד מהם נעבוד ביחד על אופטימיזציה של מסעות הפרסום בגוגל שלו. את המחיר הזול הזה, רק 400 שקלים כולל מע"מ, אני מתחייב לא לשנות למאתיים הנרשמים הראשונים, אבל רק 100 מהם יקבלו 400 ש"ח לחשבונם היתר יקבלו 200 ש"ח לחשבון הפרסום בגוגל שלהם. לאחר מכן המחיר יעלה ל-697 שקלים.

אני רוצה לספר לכם על הבונוסים הנוספים אותם אתן לנרשמים לקורס לפרסום בגוגל, כרגע ללא הגבלת מספר המקבלים, אבל אל תדחו את החלטתכם כי הבונוסים הללו ייעלמו בתוך תקופה קצרה. בנוסף להפקדה בחשבון הפרסום בגוגל אדוורדס או לחילופין שעתיים איתי, יקבלו מאה הנרשמים הראשונים ואלו שאחריהם לתקופה מוגבלת, זכות לחברות חינמית במשך שלושה חודשים באתר החברים של הקורס: זוזל הוזלת גוגל, שבו תוכלו לקבל מידע עדכני על חידושים ושינויים בתחום הפרסום בגוגל ורעיונות ודוגמאות לפרסום. בכל שבוע לסירוגין אנתח מסע פרסום בגוגל אחד או אענה על שאלות החברים שיגיעו אליי. ערך הבונוס הזה הוא 297 שקלים! רק זה מביא אתכם למצב שאתם מקבלים כסף בכדי ללמוד, לחסוך, ולהרוויח כסף מפרסום בגוגל אבל זה לא הכל!

ישנו מיזם חדש שאני שותף בו ומטרתו לתת לכם מידע על נושא שיכול לגרום לכם להשיג את כל העושר שאתם זקוקים לו! לאחר ההרשמה תקבלו קישור לדף המיועד לנרשמים בלבד, הכנסו לדף, צפו במצגת המסבירה את הנושא החשוב הזה, ובמידה ותחליטו להרשם תקבלו זיכוי בגובה חברות תלת חודשית ברמת נחושת במועדון העושר החדש. ערך הבונוס הזה 201 ש"ח!

סך כל הבונוסים ל-100 הנרשמים הראשונים 898 ש"ח, למאה הבאים 698 ש"ח. אבל אני רוצה לעשות עוד משהו על מנת להסיר ממכם את החשש ועל מנת שתהיו לגמרי רגועים ובטוחים בכדאיות ההשקעה שלכם, אני נותן לכם את האחריות המיוחדת שלי שבעצם מסירה מכם כל סיכון: לאחר ההרשמה תוכלו לגשת לסדרת השיעורים הראשונים העוסקת בהסבר על מערכת השיווק באינטרנט ועל ההבדלים בין השיווק המורשה שבעצם מוזמן על ידי הלקוח הפוטנציאלי שלנו, לבין השיווק הנדחף שאיננו רצוי על ידו, תלמדו להכיר את מערכת הפרסום בגוגל גם במנוע החיפוש, גם ברשת התוכן וגם ביוטיוב, תלמדו על מערכת הפרסום בפייסבוק ועל ההבדלים ביניהן. תלמדו ותוכלו לפתוח חשבון פרסום בגוגל אדוורדס על מנת להעלות קמפיין פרסום שלכם דרכו, ותלמדו איך לייצר את מסע הפרסום בגוגל הראשון שלכם. אם עד לרגע זה לא תהיו משוכנעים שהקורס לפרסום בגוגל הזה הוא בשבילכם, אזכה אתכם על פי בקשתכם בכל הסכום ששילמתם עבור הקורס בסך 400 ש"ח, ועדיין אשאיר בידכם את שני הבונוסים הנוספים של חברות במועדונים.

הבונוס של 400 ש"ח להפקדה בחשבון הפרסום בגוגל אדוורדס שלכם או בונוס המפגשים האינטרנטיים איתי לצורך העבודה על הקמפיין שלכם לא ינתן לכם אלא רק לאחר שתאשרו את המשך השתתפותכם בקורס המלא לפרסום בגוגל.

 זהו, אם אתם אנשי עסקים ויודעים לעשות חשבון תוכלו להבחין בקלות שבעצם אתם מקבלים כסף על מנת ללמוד איך לבנות מסע פרסום בגוגל מוצלח במנוע החיפוש, ברשת התוכן, ביוטיוב ובפייסבוק, שיאפשר לכם לבנות מסעות פרסום גם במנועי חיפוש וברשתות חברתיות אחרות, להצליח בהם ולשלם למפעיליהם פחות מן המתחרים שלכם ובכך לשמור על היתרון היחסי שיש לכם מולם, בעצם זה כל מה שצריך. מהרו והחליטו כי כאמור רק מאה הראשונים ישלמו את המחיר הזה ויקבלו את הבונוסים המדהימים האלה.

אני רוצה לאחל הצלחה רבה לכל מי שיסתפק במה שלימדתי פה למרות שאני יודע בודאות שיצטרך עוד ללמוד הרבה דברים ולשלם הרבה כספים מיותרים בדרך, ולכל מי שיצטרף איתי לקורס לפרסום בגוגל אני רוצה לאחל ברוך הבא לעולם המופלא של שיווק באינטרנט בכלל, והפרסום בגוגל בפרט, עולם שבו כל חתול יכול להראות ולהשמע כנמר אמיתי!


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>