פרסום בגוגל – 20 עובדות על גוגל אדוורדס

1. פרסום בגוגל החל לפעול בשנת 2000 והיה מבוסס על תשלום לאלף הופעות (CPM). בשנת 2002 הפך הפרסום בגוגל להיות מושתת על מכירה פומבית בין המפרסמים.

2. בחור צעיר בשם סקוט בניסטר הוא בעל הרעיון המהפכני השווה מיליוני דולרים של תשלום עבור מיקומים בתוצאות החיפוש, הרעיון הזה פותח וגם נשא פירות כתוצאה מפעילותו של ביל גרוס מחברת IdeaLab.

3. כ-97% ממחזור המכירות של גוגל באים מפרסום בגוגל, מה שמגדיר את גוגל כחברת פרסום (מקור: דו"ח גוגל למשקיעים).

4. ההכנסה הממוצעת של עסקים בארה"ב המשתמשים במערכת הפרסום בגוגל אדוורדס היא ביחס של 2 דולר הכנסה על כל דולר הוצאה. (מקור: דו"ח ההשפעה הכלכלית של גוגל).

5. למעלה ממיליון עסקים כיום משתמשים בפרסום בתוצאות החיפוש של גוגל.

6. ממוצע אחוז ההקלקה על המודעה הנמצאת במקום הראשון הוא קרוב ל-8% מן הגולשים (מקור אקורקסט).

7. שלוש מודעות הפרסום בגוגל הנמצאות מעל לתוצאות החיפוש האורגניות, מקבלות על פי הסטטיסטיקות פי 10 הקלקות מאשר המודעות המופיעות לצד התוצאות (מקור: פרקטיקל איקומרס).

8. גוגל שולטת גם בתחום הפרסום ברשת הסלולר, 97% מהמפרסמים משתמשים בפרסום בגוגל לרשת הטלפונים הניידים.

9. בשנת 2011 הוציאו חברות הביטוח וחברות העוסקות בפיננסים, 4 מיליארדי דולרים על פרסום בגוגל אדוורדס.

10. מילות מפתח הקשורות לתחום הביטוח והפיננסים הן מן היקרות ביותר הקיימות, כמה מהן מגיעות לכדי 200 דולר לקליק.

11. אמזון שילמה לגוגל על פרסום בגוגל אדוורדס בשנת 2011 סכום של כ-55 מיליון דולר.

12. גוגל ערכה בדיקות לבדוק האם עצירה של פרסום בגוגל מגבירה את ההקלקה על תוצאות אורגניות, התוצאה: 89% של התנועה המיוצרת על ידי המודעות איננה מוחלפת על ידי התוצאות האורגניות כלומר עצירה של מודעות מעלה את החיפוש האורגני רק ב-11% (מקור: מחלקת המחקר של גוגל).

13. בחיפושים שבמהותם מיוחסים לסחר אלקטרוני, 40% מן הקליקים מגיעים משלוש המודעות שמעל לתוצאות החיפוש.

14. במחקר שנעשה על ידי SEOBOOK בקשר למודעות של הגולשים למודעות בתוצאות החיפוש, נמצא כי כארבעים אחוזים מן הנשאלים אינם מזהים את התוצאות הנמצאות מעל לתוצאות החיפוש כמודעות.

15. בארה"ב ישנה אפשרות בחירת קהל יעד על פי אזור בחירה של חברי הקונגרס, כלומר התמקדות בקהל בעל דיעה פוליטית, הדבר הזה מאפשר לבצע פרסום בגוגל למועמדים תוך שהם פונים לקהלים ספציפיים (מקור: גוגל פוליטיקה).

16. מערכת הפרסום בגוגל ברשת המדיה של גוגל היא הגדולה בעולם, ויש בה גופים גדולים כמו יוטיוב, גימייל ובלוגר המערכת מייצרת 180 מיליארדי הופעות של המודעות בכל חודש (כשישה מיליארד הופעות ליום!). (מקור: קומסקור).

17. הקמפיינים ברשת המדיה של גוגל מגיעים לשמונים אחוזים ממשתמשי האינטרנט בעולם, 99% מן המפרסמים המשתמשים בפרסום בגוגל מפרסמים ברשת המדיה וביוטיוב (מקור: גוגל ביצועים ותובנות).

18. על פי סקרים שנעשו על ידי חברות פרטיות (היות ופייסבוק לא מוכנים למסור פרטים על ביצועי מסעות הפרסום שלהם)אחוז ההקלקה הממוצע ברשת המדיה של גוגל הוא 0.4% והוא גבוה בהרבה מאחוז ההקלקה הממוצע בפייסבוק העומד על 0.051%. כך שהפרסום בגוגל יעיל פי כמעט עשרה!

19. צרכנים הנחשפים לפרסום בגוגל ברשת המדיה יהיו ברוב המקרים (בממוצע 60%) מעוניינים במותגים או בתחומים ספציפיים.

20. על פי גוגל- בקמפיינים של פרסום בגוגל המשתמשים בכלי האופטימיזציה להמרות, אחוז ההמרות גדל ב-21% תוך שהם מקטינים את עלות המכירה ב-14% בממוצע. (מקור: כלי האופטימיזציה להמרות של גוגל אדוורדס).

 


פורסם בקטגוריה פרסום בגוגל. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>