פרסום בגוגל – 20 עובדות על גוגל אדוורדס

1. פרסום בגוגל החל לפעול בשנת 2000 והיה מבוסס על תשלום לאלף הופעות (CPM). בשנת 2002 הפך הפרסום בגוגל להיות מושתת על מכירה פומבית בין המפרסמים.

2. בחור צעיר בשם סקוט בניסטר הוא בעל הרעיון המהפכני השווה מיליוני דולרים של תשלום עבור מיקומים בתוצאות החיפוש, הרעיון הזה פותח וגם נשא פירות כתוצאה מפעילותו של ביל גרוס מחברת IdeaLab.

3. כ-97% ממחזור המכירות של גוגל באים מפרסום בגוגל, מה שמגדיר את גוגל כחברת פרסום (מקור: דו"ח גוגל למשקיעים).

4. ההכנסה הממוצעת של עסקים בארה"ב המשתמשים במערכת הפרסום בגוגל אדוורדס היא ביחס של 2 דולר הכנסה על כל דולר הוצאה. (מקור: דו"ח ההשפעה הכלכלית של גוגל).

5. למעלה ממיליון עסקים כיום משתמשים בפרסום בתוצאות החיפוש של גוגל.

6. ממוצע אחוז ההקלקה על המודעה הנמצאת במקום הראשון הוא קרוב ל-8% מן הגולשים (מקור אקורקסט).

7. שלוש מודעות הפרסום בגוגל הנמצאות מעל לתוצאות החיפוש האורגניות, מקבלות על פי הסטטיסטיקות פי 10 הקלקות מאשר המודעות המופיעות לצד התוצאות (מקור: פרקטיקל איקומרס).

8. גוגל שולטת גם בתחום הפרסום ברשת הסלולר, 97% מהמפרסמים משתמשים בפרסום בגוגל לרשת הטלפונים הניידים.

9. בשנת 2011 הוציאו חברות הביטוח וחברות העוסקות בפיננסים, 4 מיליארדי דולרים על פרסום בגוגל אדוורדס.

10. מילות מפתח הקשורות לתחום הביטוח והפיננסים הן מן היקרות ביותר הקיימות, כמה מהן מגיעות לכדי 200 דולר לקליק.

11. אמזון שילמה לגוגל על פרסום בגוגל אדוורדס בשנת 2011 סכום של כ-55 מיליון דולר.

12. גוגל ערכה בדיקות לבדוק האם עצירה של פרסום בגוגל מגבירה את ההקלקה על תוצאות אורגניות, התוצאה: 89% של התנועה המיוצרת על ידי המודעות איננה מוחלפת על ידי התוצאות האורגניות כלומר עצירה של מודעות מעלה את החיפוש האורגני רק ב-11% (מקור: מחלקת המחקר של גוגל).

13. בחיפושים שבמהותם מיוחסים לסחר אלקטרוני, 40% מן הקליקים מגיעים משלוש המודעות שמעל לתוצאות החיפוש.

14. במחקר שנעשה על ידי SEOBOOK בקשר למודעות של הגולשים למודעות בתוצאות החיפוש, נמצא כי כארבעים אחוזים מן הנשאלים אינם מזהים את התוצאות הנמצאות מעל לתוצאות החיפוש כמודעות.

15. בארה"ב ישנה אפשרות בחירת קהל יעד על פי אזור בחירה של חברי הקונגרס, כלומר התמקדות בקהל בעל דיעה פוליטית, הדבר הזה מאפשר לבצע פרסום בגוגל למועמדים תוך שהם פונים לקהלים ספציפיים (מקור: גוגל פוליטיקה).

16. מערכת הפרסום בגוגל ברשת המדיה של גוגל היא הגדולה בעולם, ויש בה גופים גדולים כמו יוטיוב, גימייל ובלוגר המערכת מייצרת 180 מיליארדי הופעות של המודעות בכל חודש (כשישה מיליארד הופעות ליום!). (מקור: קומסקור).

17. הקמפיינים ברשת המדיה של גוגל מגיעים לשמונים אחוזים ממשתמשי האינטרנט בעולם, 99% מן המפרסמים המשתמשים בפרסום בגוגל מפרסמים ברשת המדיה וביוטיוב (מקור: גוגל ביצועים ותובנות).

18. על פי סקרים שנעשו על ידי חברות פרטיות (היות ופייסבוק לא מוכנים למסור פרטים על ביצועי מסעות הפרסום שלהם)אחוז ההקלקה הממוצע ברשת המדיה של גוגל הוא 0.4% והוא גבוה בהרבה מאחוז ההקלקה הממוצע בפייסבוק העומד על 0.051%. כך שהפרסום בגוגל יעיל פי כמעט עשרה!

19. צרכנים הנחשפים לפרסום בגוגל ברשת המדיה יהיו ברוב המקרים (בממוצע 60%) מעוניינים במותגים או בתחומים ספציפיים.

20. על פי גוגל- בקמפיינים של פרסום בגוגל המשתמשים בכלי האופטימיזציה להמרות, אחוז ההמרות גדל ב-21% תוך שהם מקטינים את עלות המכירה ב-14% בממוצע. (מקור: כלי האופטימיזציה להמרות של גוגל אדוורדס).

 


פורסם בקטגוריה פרסום בגוגל | להגיב

פרסום בגוגל אדוורדס – שינויים בהגדרות מסע הפרסום

אחד הדברים שמשתמשים חדשים בפרסום בגוגל אדוורדס נרתעים ממנו, הוא פשוט יצירת קמפיין חדש. רק במסך הראשון של יצירת הקמפיין (לפני שאתה בכלל מתחיל לייצר את קבוצות המודעות שלך והמודעות שלהן), אתה נחשף ללמעלה מעשרים אפשרויות בחירה! ולאחרונה גוגל גם ביצעו שינוי חדש במערכת שדווקא יקל עלינו המפרסמים.

בפוסט הזה אני אעבור על כמה הבדלים, עדינים אומנם אך חשובים, שהוכנסו למערכת כתוצאה משינוי זה, ואיך תוכלו למנף אותם בבואכם לקבוע את הגדרות מסע הפרסום בגוגל שלכם.

מה חדש בהגדרות הקמפיין של גוגל אדוורדס?

באופן כללי התצורה החדשה של יצירת קמפיין בגוגל אדוורדס, משפרת את מהלך העבודה של הגדרת מסע הפרסום בגוגל החדש שאתם מתכוונים להעלות. הצגה של אלמנטים כמו התוספות למודעות, המאפשרים חיזוק המודעות שלכם, כבר בהתחלת תהליך יצירת מסע הפרסום, מאפשרת במיוחד למפרסמים חדשים ובלתי מנוסים, לכלול את הנושא הזה במסע הפרסום בגוגל שלהם. בנוסף ישנם גם כמה שינויים בהקשר ליכולות של המפרסם למקד ולהציג את המודעות שלו בעזרת הממשק החדש.

טווח הגעה גמיש יותר ברשת המדיה:

פרסום בגוגל - טווח הגעה גמיש

Flexible Reach פירושו טווח הגעה גמיש, זוהי אפשרות הגדרה חדשה בהגדרות מסע הפרסום בגוגל, והיא מאפשרת לנו לקבוע איך המודעות שלנו תופענה ברמת קבוצת המודעות ולא ברמת הקמפיין. הדבר הזה מאפשר יתר גמישות היות ואנחנו יכולים להתייחס לכל קבוצת מודעות בנפרד. שימו לב להערה המופיעה שם (היא חשובה במיוחד אם אתם מבצעים שינוי על מסע פרסום בגוגל קיים) " לאחר שתבחר באפשרות זו, לא תוכל לחזור להגדרה הקודמת שלך". אם אתם פותחים כרגע מסע פרסום בגוגל חדש, השינוי הזה יחול על כל קבוצות המודעות שתייצרו, במידה ותבחרו את האפשרות הזו במסגרת מסע פרסום בגוגל קיים, קבוצות המודעות שלכם תמשכנה לשמור על ההגדרות הקודמות (דהיינו: טווח הגעה רחב או טווח הגעה ספציפי), כל עוד לא תבטלו או תוסיפו שיטת מיקוד לקבוצת המודעות, ברגע שתבצעו שינוי בהגדרה המערכת תפעיל באופן אוטומטי את האפשרות של טווח הגעה גמיש. אם תייצרו קבוצות מודעות חדשו במסע פרסום בגוגל קיים, הן כולן תהיינה כפופות להגדרה של טווח הגעה גמיש.

הדבר הזה יכול להיות שימושי מאוד אם אתם רוצים לייצר מסע פרסום בגוגל שבו יש טווחי הגעה שונים לקבוצות מודעות. למשל קבוצת מודעות אחת פונה לטווח הגעה רחב, שזה אומר כל האתרים ברשת המדיה שמילת החיפוש רלוונטית לגביהם, ושהם מאפשרים לגוגל להציג בהם מודעות של מפרסמים. או טווח הגעה ספציפי שבו אתם בוחרים את המקומות שבהם אתם רוצים שהמודעה שלכם תופיע. בעבר הייתם צריכים לייצר שני מסעות פרסום בגוגל שונים על מנת לקבל את האפשרות הזו, היום שתי האפשרויות נמצאות תחת מסע פרסום בגוגל יחיד.

סבב המודעות:

פרסום בגוגל - צורה חדשה של סבב מודעות

גוגל הוסיפו סבב מודעות שווה למשך 90 יום ואז ביצוע אופטימיזציה לפי קליקים, זהו שיפור משמעותי ושימושי ביותר.

צורות התאמה חדשות של מילות מפתח:

פרסום בגוגל צורה חדשה להתאמה לביטוי ולהתאמה רחבה

גוגל הוסיפו לאחרונה שינוי דרמטי בהתייחסותם לצורת התאמה מדוייקת וצורת התאמה לביטוי, וזאת בהמשך לשינוי שהם יצרו בצורת התאמה הרחבה, השינוי מתבטא בכך שאנחנו יכולים לכלול צורת רבים, שגיאות כתיב וגירסאות קרובות כמו קיצורים וראשי תיבות.

בהזדמנות זו אני רוצה להזמין אתכם לצפות וללמוד את קורס פרסום בגוגל שהעליתי כאן לאתר.


פורסם בקטגוריה פרסום בגוגל | להגיב

פרסום בגוגל: מהן שש הטעויות שתגרומנה לכשלון מסע הפרסום שלכם?

במהלך עיסוקיי כמנהל מסעות פרסום בגוגל נתקלתי בהרבה טעויות שעושים מפרסמים בגוגל אדוורדס,  במאמר זה אציג את שש הטעויות הנפוצות ביותר שפגשתי במסגרת עבודתי.

אם אתם בעלי עסק או משווקים שמתכוונים לבצע בעצמכם את הפרסום במערכת גוגל אדוורדס, אני בטוח ששמעתם הרבה סיפורי הצלחה (אפילו גוגל מפרסמת אותם :-)) על ערוץ הפרסום הזה ומצד שני גם שמעתם על כשלונות של מסעות פרסום. עומק אפשרויות הדיווח והשיפורים המתמידים שמבצעת גוגל במערכת הפרסום שלה, מצביעים על כך שלפעמים משתנה אחד, שאולי אפילו נראה בעיניכם כלא חשוב, יכול לשנות גורלו של קמפיין מהצלחה לכשלון. ולכן במקום להתרכז במשהו מסויים החלטתי לספר כאן על שש טעויות, שהן לדעתי הנפוצות ביותר, שעלולות להביא את הקמפיין שלכם בגוגל אדוורדס לכשלון פרסומי.

כל הקמפיינים רצים גם ברשת התוכן (Display Network)

ברירת המחדל בעת יצירת מסע פרסום בגוגל אדוורדס היא הופעה גם ברשת החיפוש וגם ברשת התוכן(רשת המדיה), ובנוסף לכך על כל סוגי ההתקנים הקיימים. הבעיה עם ברירת המחדל הזו היא, שרשת המדיה(אתרים הנמצאים ברשת של גוגל ושל שותפים שלה), היא מרחב אדיר שיכול אומנם לגרום להבאת תנועה רבה אל עמוד הנחיתה שלך, אבל מצד שני רובה המוחלט של התנועה הזו תהיה לא רלוונטית בהשוואה לתנועה המגיעה מרשת החיפוש, הדבר הזה יגרום לבזבוז רוב התקציב היומי על רשת המדיה.

גוגל אדוורדס רשתות והתקנים

הדבר הנכון לעשות הוא לייצר קמפיין נפרד לרשת החיפוש וקמפיין נפרד לרשת המדיה, ולבחור בתוך רשת המדיה את האתרים היותר רלוונטיים לכם, למשל אם אתם מוכרים נעלי ספורט לגברים לא תרצו להופיע באתרים העוסקים בנעלי נשים או בעמודים באתרים העוסקים בנעלי גברים.

לגבי ההתקנים צריך לוודא שעמוד הנחיתה שלכם מתאים להופיע בכל ההתקנים האפשריים, מהרגע שהטלפונים החכמים הופיעו הבעיה פחתה אבל אפל למשל לא תומכת בפלאש וכך אם האתר שלכם בנוי בטכנולוגיה זו הוא לא מתאים לאייפונים ואייפדים.

יצירת קמפיין יחיד וקבוצת מודעות אחת לכל מילות המפתח

הדבר הזה ברור לכל משתמש מנוסה או כזה שלמד את קורס הפרסום בגוגל שלי (100 הנרשמים הראשונים מקבלים אותו למעשה בחינם, בדף ההסבר תוכלו לבדוק את זכאותכם), אבל תתפלאו לשמוע עד כמה נתקלתי בתופעה הזו אצל בעלי עסקים שמנהלים את מסע הפרסום שלהם בעצמם, מבלי להשקיע את הזמן ללמוד את הנושא. הם מייצרים מסע פרסום בודד בתוכו מייצרים קבוצת מודעות אחת המכילה את כל מילות המפתח שלהם, זהו דבר הגורם לחוסר יעילות גבוה ממספר סיבות שהעיקרית מביניהן היא שחשוב מאוד למיין את מילות המפתח לקבוצות למשל אם אתם מוכרים מצלמות דיגיטליות, תבנו מילות מפתח הקשורות לסוג המצלמה , האפשרות להחליף עדשות, אפשרות לוידאו, תכונות, יצרנים, קבוצות מחיר וכדומה. רצוי שכל קבוצה של מילות מפתח לא תהיה גדולה מעשר מילות/ביטויי מפתח שלכל קבוצה כזו יש את המודעות שלה. מודעה של מצלמה "כוון וצלם – Point and Shoot" איננה יכולה להיות זהה למודעה של מצלמת רפלקס עם אפשרות להחלפת עדשות וכו'. הדבר הזה הוא חשוב מאין כמוהו ליצירת תנועה ממוקדת אל עמודי הנחיתה השונים אותם תכינו לכל קבוצה וקבוצה. אם בחרתם 100 מילות מפתח (ואני ממליץ בכל פה לבצע מחקר מילות מפתח ולמצוא כמה שיותר מילות מפתח שרלוונטיות לכם), אין שום סיכוי שתצליחו בקבוצת מודעות אחת לייצר כמות מודעות שתרוץ בצורה יעילה, ויתרה מזו ציון האיכות שלכם שהוא הסוד שמאחורי פרסום מוצלח בגוגל אדוורדס יושפע בצורה שלילית, ויגרום לעלויות יותר גבוהות לקליק בחשבון הגוגל אדוורדס שלכם.

שימוש בצורת התאמה רחבה במילות המפתח שלכם

ברירת המחדל, בעת יצירת מסע פרסום בגוגל, של צורת ההתאמה של מילות המפתח היא "התאמה רחבה", ההמלצה היא להשתמש בצורה זו בהתחלת קמפיינים ורק אחרי צבירת מספיק נתונים לבצע שינויים בצורת ההתאמה של הביטויים, אבל מאז שגוגל הכניסו את "תכונת השינוי של ההתאמה הרחבה" נראה לי שההתאמה הרחבה הסטנדרטית מיותרת לחלוטין הנה ההסבר של גוגל לצורות ההתאמה:

גוגל אדוורדס צורת התאמה לביטויי חיפוש

אסביר קצת יותר, הבעיה הגדולה עם צורת ההתאמה הרחבה הסטנדרטית היא שהיא מציגה את המודעות שלכם על ביטויים שהם מילים נרדפות או מילים קשורות למשל אם הביטוי עליו אנחנו רוצים להופיע הוא "נעלי טניס", בצורת ההתאמה הרחבה הסטנדרטית המודעה תופיע גם על ביטויים המכילים את חלק מהביטויים או על ביטויים דומים למשל: נעלי ריצה, שרוכים לנעלי טניס, מחבטי טניס, כדורי טניס, סניקרס טניס וכו'. תכונת השינוי של ההתאמה הרחבה מאפשרת על ידי הוספת הסימן + בצמוד (ללא רווח) למילות החיפוש (+מילת חיפוש) לצמצם את האפשרויות להצגת המודעה כלומר רישום של "+נעלי +טניס" יגרום לכך שהמודעה תופיע רק אם שתי המילים בהטיות שונות תופענה בביטוי החיפוש של הגולש. המודעה תופיע על הביטויים: נעלי טניס לנשים, נעלי טניס, נעליים נוחות לטניס, נעליים לטניס בזול, איפה קונים נעליים לא יקרות לטניס וכד' אבל היא לא תופיע על ביטויי כמו: נעלי גברים, מחבטי טניס, נעלי ריצה וכד' שההתאמה הרחבה הסטנדרטית כן היתה מציגה את המודעה בעבור ביטויים אלו.

התעלמות מדו"ח מילות המפתח שגרמו למודעות שלכם להופיע

דו"ח מונחי החיפוש הוא כלי חשוב בחשבון גוגל אדוורדס שלכם, ניתן למצוא אותו בלשונית "מילות מפתח" מתחת ל"פרטי מילת מפתח", הדו"ח הזה יכול לחסוך לכם כסף רב. הוא מאפשר לכם לראות בדיוק את הביטויים שהגולשים מקלידים בעת החיפוש שבעבורם מופיעה המודעה שלכם. הידע הזה מאפשר לכם לבצע פעולות אופטימיזציה על ידי הוספה של ביטויים נפוצים, שיפור המודעות שלכם, והחשוב מכל יצירת ביטויי חיפוש שליליים עליהם אינכם רוצים להופיע משום שהם אינם רלוונטיים. למשל אם יש לכם חנות לנעלי טניס בטבריה והמודעה שלכם הופיעה על "נעלי טניס ללא מע"מ" או "נעלי טניס באילת" הפסדתם כסף היות ושני הביטויים הללו מתאימים לעסקים באילת ולא בטבריה.

גוגל אדוורדס מונחי החיפוש

תחרות במלחמת הצעות המחיר

שני מפרסמים בגוגל אדוורדס שתחום עיסוקם מתחרה האחד בשני נקלעים לעיתים למלחמת הצעות מחיר, כל אחד מהם שואף להגיע גבוה יותר במיקומים והוא מנסה להשיג זאת על ידי מתן הצעת מחיר גבוהה יותר משל המתחרה שלו. הבעיה בשיטה הזו היא, שהיא כרוכה בהוצאות הולכות וגדלות, סופה של מלחמה כזו הוא בדרך כלל כתוצאה מניצול כל התקציב של אחד המתחרים, או הרמת ידיים ונטישה של אחד מהם, או חוסר כסף שהלך לאיבוד בגלל סוג כזה של תחרות. במקום להלחם במלחמות אבודות מראש צריך המפרסם הנבון לעשות כל שביכולתו לשפר את ציון האיכות של כל אחד מביטויי החיפוש שלו, לפחות העיקריים שבהם, על ידי כך שהם יופיעו בכותרת המודעה, ועדיף גם בשורות שמתחתיה, בתוכן של עמוד הנחיתה. ניתן לשפר את ציון האיכות גם על ידי צורת ההתאמה לביטוי – נסו צורות שונות ובידקו את ציון האיכות לגבי כל אחת מהצורות, ויש גם את האפשרות שמספקת מערכת גוגל אדוורדס המאפשרת בניית נוסחים שונים של עמודי נחיתה ומודעות והסקת מסקנות (גם באופן אוטומטי) של איזה הוא הנוסח היעיל ביותר.

שימוש בדף הבית כדף נחיתה לכל התנועה המגיעה מגוגל אדוורדס

זוהי טעות של עצלנים, רוב המפרסמים שלא למדו את הנושא חושבים בטעות שדף הבית שלהם הוא הדף הטוב ביותר להביא אליו את הלקוח, הדבר הזה יכול להשפיע בצורה שלילית גם על שיעור ההמרות וגם על ציון האיכות. עליכם להביא את התנועה ממסע הפרסום בגוגל אדוורדס לעמוד הרלוונטי ביותר למודעה ולביטוי החיפוש, אם גולש איננו רואה מייד את מה שחיפש, הסבירות הגבוהה ביותר היא, שהוא ילחץ על כפתור החזרה לעמוד הקודם. והדבר הזה יקרה בתוך שניות בודדות, ולכן עמוד הנחיתה צריך להיות בנוי כך שהגולש יבין מייד שהוא הגיע לדף המתאים לביטוי החיפוש שלו ולמודעה עליה הוא הקליק, אם צריך למשל לבצע איזשהו מיון למשל כמו הפנייה לעמוד למוצרים לגברים או לנשים, צריך לעשות זאת על ידי הקלקה אחת נוספת בלבד. לעצלנים מבינכם אל תמלאו דף נחיתה אחד עם תמונות של כל המוצרים שלכם ממברשת שיניים ועד למטוסי פנטום, הדבר הזה רק יבלבל את הגולש והוא ינטוש את האתר שלכם!

אני מקווה שמאמר זה מצייד אתכם במידע של מה לא לעשות במסע הפרסום בגוגל אדוורדס שלכם, אלו הן רק שש הטעויות הנפוצות ביותר בהן נתקלתי כמובן שיש עוד הרבה נוספות.

יש לכם הערות או רעיונות לטיפים משלכם? השאירו אותם כאן למטה בתגובות!


פורסם בקטגוריה פרסום בגוגל | סגור לתגובות

פרסום בגוגל – גוגל אדוורדס תציג נתונים מגוגל אנליטיקס

במסגרת הפרסום בגוגל ניתן לקשר את גוגל אדוורדס לחשבון גוגל אנליטיקס כך שכבר מזמן אנחנו יכולים לראות את האינפורמציה ממסעות פרסום בגוגל אדוורדס, בתוך חשבון גוגל אנליטיקס שלנו, אבל הרבה משווקים מחכים בקוצר רוח לשילוב אינפורמציה מתוך גוגל אנליטיקס בתוך חשבון הגוגל אדוורדס שלהם על מנת להבין ולנתח את השפעת ה פרסום בגוגל על הרווחיות שלהם ועל התנהגות הגולשים באתר. גוגל מנסים עכשיו תכונה כזו במספר מוגבל של חשבונות. גוגל שחררה הודעה קצרה האומרת שהחברה מבצעת בדיקת בטא מצומצמת על מנת לתת למפרסמים יותר תובנות על יעילות הקמפיינים שלהם.

למרות שאני עדיין לא ראיתי בעצמי את הניסוי אבל באתר Periscopix נאמר שהנתונים יופיעו בתוך לשונית הקמפיין תחת ההתאמה של העמודות, וכך בנוסף לנתונים המסורתיים כמו  CTR, CPC וכו' רואים המשתתפים בניסוי נתונים חשובים נוספים מתוך האנליטיקס שלהם כמו אחוזי העזיבה, מספר עמודים לביקור, משך השהיה באתר.

הנתונים הנוספים יהיו כאויר לנשימה למשווקים באינטרנט שעסקיהם תלויים בביקורים באתריהם בלבד, אבל גם מפרסמים בעלי עסקים יוכלו להנות מהמידע הנוסף שיהיה מונח בתוך הקמפיין בגוגל אדוורדס במרחק הקלקה בלבד. המידע הזה הוא חשוב היות והוא מאפשר לנו לבצע אופטימיזציה גם לנוכח הבנת התנהגותו של הגולש מעבר להקלקה על המודעה וביקור בדף הנחיתה שלנו, מה קרה לאחר מכן האם מילא את המצופה ממנו ואם לאו מה עשה? עזב את האתר? המשיך לדפדף בתוכו? התוכן עניין אותו?(משך הזמן שהוא שהה באתר), איזה עמודים הם הפופולריים יותר ומועדפים על ידי הגולשים?(מצביע על מה הם מתעניינים באתר) וכו'. מה אתם חושבים על זה? ספרו לנו כאן למטה בתגובות.


פורסם בקטגוריה פרסום בגוגל | להגיב

פרסום בגוגל-איך להשתמש בו על מנת לשפר את המודעות במדיה המודפסת

פרסום בגוגל יכול לשמש אתכם גם לשפר את תוצאות מסע הפרסום שלכם במדיה המודפסת, ישנו ביטוי אותו אמר מנהל קרקס אמריקאי מפורסם ומצליח, הוא אמר: "אני בטוח שמחצית מתקציב הפרסום שלי הוא בזבוז מוחלט, הבעיה שאינני יודע איזה חצי זה!" זוהי תמצית הבעיה וההבדל בין פרסום בגוגל לבין פרסום במדיה המודפסת, האחד מדיד והשני לא, למען האמת יש גם דרך למדוד את הפרסום במדיה המודפסת, על הצימוק הזה בהמשך…

ההבדל בין הצלחה וכשלון של קמפיין פרסומי במדיה המודפסת נמצא בפתרון הבעיה הזו, אם הייתם יכולים לזהות היכן מתבזבז הכסף הייתם יכולים לחסוך אותו ובכך להגדיל את ההחזר על ההשקעה שלכם(ROI). המודעות בעיתונות המקצועית ובמדיה המודפסת בכלל הן מודעות שעלותן גבוהה, במיוחד אם מדובר בכתב עת בעל תפוצה רחבה או עיתון מקצועי הפונה לקהל ממוקד מטרה, ולעיתים קרובות הן אינן מביאות את התוצאות שלשמן הועלה הקמפיין, התוצאות יכולות להיות מכמה סוגים, לידים(פרטים של לקוח פוטנציאלי), שיחת טלפון, מכירה, הרשמה לרשימת תפוצה או ניוזלטר וכד'. השמוש בפרסום בגוגל יכול לעזור לכם לנתח גרסאות שונות של מודעות ולדעת מה עובד יותר טוב מבחינתכם.

איך עושים זאת?

לצורך ההסבר אני מניח שיש לכם הבנה בסיסית של מערכת הפרסום בגוגל, אם אינכם מכירים אותה לא נורא, הכנסו לקורס החינמי שלי לפרסום בגוגל ושם תוכלו להאזין ולהבין את עקרונות מערכת הפרסום באינטרנט. לגוגל אדוורדס יש תכונה נחמדה, אפשר אפילו לומר "מגניבה" שמאפשרת לנו לבצע בדיקה על יותר מגרסא אחת של המודעה. גוגל אוספת את המידע ומציגה אותו בפנינו, מכיוון שיש באפשרותנו ליצור מודעות רבות בתוך קבוצות מודעות שונות נוכל לייצר בדיקות על חלקים שונים במודעה ולראות איזה גרסא נותנת לנו את התוצאות הטובות ביותר, וזאת לפני הוצאת המודעה לבית הדפוס, פה מסתתר אחד היתרונות הגדולים ביותר של ה פרסום בגוגל והוא האפשרות לשנות את המודעה בהתאם לתוצאות שביא מביאה, במדיה המודפסת גמישות כזו איננה קיימת בכלל, לאחר שאישרתם הגהה, המודעה תופיע, ואם למשל פרסמתם במדריך דפי זהב, היא תופיע שם כך כל השנה!

איזה חלקים במודעה כדאי וחשוב לבדוק ולשפר?

כותרת המודעה

הכותרת היא אולי החלק החשוב ביותר במודעה, לפעמים אנחנו משתמשים בתמונה ואז היא זו שממקדת את תשומת ליבו של הצופה, אבל בדרך כלל כותרת טובה תגרום לרצון להמשיך ולקרוא, גם אם יתר המודעה מכילה כל מיני דברים אטרקטיביים עדיין הכותרת היא שער הכניסה והיא יכולה לגרום לכך שהקורא ימשיך למודעה הבאה ולא יקרא את יתר התוכן.

קריאה לפעולה

תמיד צריך לומר לקורא המודעה מה עליו לעשות עכשיו, קריאה לפעולה צריכה להיות כזו שתגרום ללקוח לבצע אותה. "התקשר עכשיו לטלפון מספר…" "מלא את פרטיך כאן למטה" "הרשם עכשיו" וכד'

נוסח ההצעה שלנו

צריך לבדוק גרסאות שונות למשל מה יותר טוב "הנחה של 30%" או "הנחה של 60 ש"ח"? האם להציע משהו בחינם(=שוחד חוקי)? וכו'

גרסאות מחירים

האם להציע מוצר בסיסי במחיר הכי נמוך או לחילופין לייצר חבילה במחיר גבוה אך משתלם יותר ללקוח, בהרבה מקרים תמצאו כי הלקוח מוכן לשלם יותר תמורת שדרוג של המוצר שהוא קונה ממכם.

מהם היתרונות של שימוש ב פרסום בגוגל לשיפור המודעות שלכם?

משוב מהיר מלקוחות ממוקדים

בגלל האפשרות להגדיר מסע פרסום ממוקד יותר לקהל יעד ניתן לקבל מהר יותר משוב מאותו קהל, איזו מודעה גרמה ללקוחות הללו ללחוץ עליה?

מחיר

המחיר שתשלמו על ניסוי כזה נמוך בהרבה ממה שתשלמו על מודעה לא מתאימה במדיה המודפסת, גם אם תשתמשו במערכת הפרסום בגוגל יחסית הרבה לא תשלמו יותר מכמה מאות שקלים. תוכלו גם להגביל את התקציב לניסויים ובכך למנוע בזבוז כסף מיותר.

תוצאות

הניסוי הזה מאפשר לכם להגיע לתוצאות בצורה מהירה יותר וזולה בהרבה. ככל שתקבלו יותר תגובות מקהל יעד ממוקד כך גם יעלו המכירות שלכם.

והנה הצימוק, איך נוכל למדוד יעילות מודעות במדיה המודפסת? פשוט ביותר כל שתצטרכו הוא להפנות את הגולש לעמוד באינטרנט, ניתן לעשות זאת על ידי הצעה אטרקטיבית כמו, הכנס ל(כתובת אינטרנט) והורד קופון הנחה של X אחוזים/שקלים נוספים, או הורד את גרסת ההתנסות של התוכנה שלנו וכד' לכל מודעה כזו הכינו עמוד נחיתה עם כתובת שונה והשתמשו בגוגל אנליטיקס לנתח את התנועה ואת ההמרה באותם דפי נחיתה.


פורסם בקטגוריה פרסום בגוגל | עם התגים , | להגיב

פרסום בגוגל-יתרונות של קידום ממומן על קידום אתרים

התוצאות המופיעות במנוע החיפוש גוגל מתחלקות לשני סוגים: התוצאות האורגניות ותוצאות הפרסום הממומן-פרסום בגוגל. תוצאות אלו מייצגות שתי שיטות שיווק באינטרנט באמצעות מנוע החיפוש, שעוזרות לנו להביא את האתר שלנו לראש התוצאות במנוע החיפוש:

SEO-Search Engine Optimization קידום אתרים – שיטה המבוססת על אופטימיזציה של האתר לביטויי חיפוש רלוונטיים, בשיטה זו התוכן של האתר והתאמתו לביטוי החיפוש של הגולש, והסמכותיות של האתר בהסתמך על מספר הקישורים המצביעים עליו הם הגורמים העיקריים שעל פיהם תמקם גוגל את האתר בתוצאות החיפוש. אלה אינם הגורמים היחידים ישנם הרבה גורמים נוספים, גוגל בודקת למעלה ממאתיים גורמים שונים בבואה להחליט איזה אתר למקם באיזה מיקום בתוצאות. ניתן לומר באופן כללי כי חווית הגלישה והרלוונטיות של האתר לשאילתה של הגולש הם הקובעים את מיקומו בתוצאות החיפוש.

SEM-Search Engine Marketing קידום ממומן (המאמר הזה מדבר על פרסום בגוגל)- שיטה המבוססת על תשלום להקלקה (PPC-Pay Per Click). המפרסם משלם עבור כל הקלקה על המודעה שלו, והגולש שהיקליק על המודעה מועבר לדף נחיתה באתר של המפרסם. מודעות ה פרסום בגוגל מופיעות בתוצאות החיפוש בגוגל בשני אזורים בדף: 3 מודעות מעל לתוצאות החיפוש ו-8 מודעות מצידן השמאלי(בעברית) של התוצאות האורגניות. המיקום של המודעה נקבע על פי קריטריון שנקרא ציון האיכות ועל פי המחיר המוצע לקליק על ידי המפרסם. בכל פעם שגולש מקליד ביטוי חיפוש, כל המודעות הרלוונטיות עולות למכירה פומבית ועל פי שני הקריטריונים שציינתי גוגל קובעת את מיקום המודעה. הסוד להצלחה בפרסום בגוגל הוא יצירת ציון איכות גבוה ככל האפשר, גם ציון האיכות תלוי בגורמים רבים וזוהי תורה שצריך ללמוד אותה, זהו לא דבר הקורה אוטומטית או ללא השקעה, בחינה ובדיקה של הביצועים ושל כל מרכיבי מסע הפרסום. בקורס פרסום בגוגל אינטרנטי שאני מעביר בנושא ניתן ללמוד איך להוזיל את הפרסום בגוגל ולהגיע לתוצאות מקסימליות, ל-250 הנרשמים הראשונים הקורס הזה יהיה בחינם! לפרטים נוספים הכנסו לדף הקורס לפרסום בגוגל.

החשיבות של ההופעה בעמוד התוצאות הראשון בכלל ובראש התוצאות בפרט גדולה מאוד, מחקרים שנעשו מראים כי למעלה מ-70% מהגולשים מקליקים על התוצאה הראשונה ופחות מ-20% מהגולשים מנסים למצוא את מבוקשם בעמוד השני של התוצאות. ולכן, במיוחד לעסקים, חשיבות ההופעה בעמוד הראשון במיקומים גבוהים לצורך שיווק העסק/המוצר גדולה אף יותר. לבעלי עסקים יש כמה יתרונות נוספים הנובעים מהשימוש במערכת הפרסום בגוגל אדוורדס לצורך הקידום והשיווק העיסקי:

1. – חסכון בזמן

קידום אתרים בתוצאות החיפוש האורגניות הוא תהליך שלוקח זמן, קידום "כובע שחור" שהוא קידום באמצעים לא חוקיים על פי הכללים של גוגל שמטרתו להשפיע על תוצאות החיפוש בעזרת פעולות לא חוקיות מסוכן ויכול לגרום לאתר שלכם להיעלם מן התוצאות לצמיתות. דוגמאות לשיטות קידום פסולות: קניית קישורים, כתיבת תוכן אוטומטית(על ידי תוכנה) המיועדת לגוגלבוט ובדרך כלל איננה מובנת לגולש בן אנוש, קישורים אל ומאת אתרים מפוקפקים כמו פורנוגרפיה או הימורים. לעומת זאת הפרסום בגוגל אדוורדס מביא תוצאות מהירות, בתוך זמן יחסית קצר משעות עד ימים ספורים המודעה שלך יכולה להופיע בראש עמוד התוצאות ולהביא גולשים אל האתר.

2. – גמישות

הפרסום בגוגל אדוורדס גמיש יותר לשינויים, הפרסום מבוסס על התאמה למילות מפתח, אפשר לנסות מילות מפתח שונות על מנת לבדוק ביצועים שונים. ניתן לעשות זאת בכל זמן ובמידת הצורך גם לשנות את תוכן עמוד הנחיתה והתגובה תהיה מיידית. לעומת זאת בקידום אורגני לא ניתן לבצע שינויים תכופים כי כל שינוי מצריך גם שינוי תוכן ובעצם מביא אותך לנקודת ההתחלה.

3. – הופעה בתוצאות

מפרסם בגוגל אדוורדס משתמש במסע הפרסום בגוגל שלו במילות מפתח רלוונטיות רבות, ועל כולן המודעות שלו תופענה בתוצאות. קידום אתרים מבוצע על מספר מועט יחסית של מילות מפתח והתחרות על המיקומים במקומות הגבוהים קשה הרבה יותר. אתרים סמכותיים כמו ויקיפדיה או אתרים גדולים כ-YNET הם אתרים שהתחרות של העסק הקטן איתם היא כמעט בלתי אפשרית ולכן בקידום האורגני אנחנו נשתדל למצוא מילות מפתח פחות תחרותיות או יותר ספציפיות(כאלו שמכילות יותר מילים – נקראות ביטויי "זנב ארוך").

4. – שליטה

פרסום בגוגל אדוורדס מאפשרת למפרסמים לשלוט בתוצאות, הם קובעים את העלות, את שעות ההופעה, את המדינות או אזורים בתוך מדינות שהם רוצים שהמודעות שלהם תופענה לגולשים. הם בוחרים כמות גדולה של מילות מפתח ומייצרים עבורן מודעות ודפי נחיתה. ומאפשרות למפרסם שלומד להכיר את הפרסום בגוגל או דרך מומחה פרסום בגוגל להשיג תוצאות במחיר נמוך. קידום אתרים המבוצע לאורך זמן דורש מקצוענות ועולה כסף ובסופו של דבר אין לבעל העסק שום שליטה בתוצאות ובעלויות.

אינני רוצה שישתמע מתוך כל האמור לעיל כי קידום אתרים מיותר, זוהי טעות גדולה מאוד לחשוב כך. קידום אתרים אורגני חשוב ביותר לכל מי שיש לו אתר באינטרנט, אתר שמופיע במקומות גבוהים בגוגל הוא אתר סמכותי הנותן ערך טוב לגולשים ומה שמאוד חשוב כל התנועה המגיעה אליו היא חינמית ואיננה עולה כסף. המצב האידאלי הוא שהאתר שלך נמצא גם בתוצאות האורגניות וגם בתוצאות הממומנות במיקומים גבוהים.


פורסם בקטגוריה פרסום בגוגל | להגיב

פרסום בגוגל באמצעות תשלום לקליק(PPC)

פרסום בגוגל מאפשר שימוש באפשרויות תשלום שונות ברשת המדיה, ובשיטת התשלום להקלקה ברשת החיפוש. המפתח לפרסום מוצלח היה ונשאר תמיד, מציאת שיטה להעביר את המסר השיווקי שלך לכמה שיותר אנשים תוך שמירה על תקציב נמוך ככל האפשר. פרסום בגוגל באמצעות תשלום לקליק(PPC=Pay Per Click) הוא אולי אחת הדרכים הקלות ביותר לייצר תנועה לאתר שלך, ולייצר רווחים מקמפיין הפרסום בגוגל שלך. מערכת  פרסום בגוגל אדוורדס היא המערכת הפופולארית ביותר לפרסום הנמצאת בשימוש של בעלי עסקים קטנים, חלק מן הפופולאריות הזו נובע מן הפופולאריות הרבה לה זוכה מנוע החיפוש של גוגל (76% מכלל הגולשים בעולם משתמשים בו על בסיס יומי!), וחלק אחר נובע מן העובדה שזוהי מערכת ניהול המאפשרת למפרסם לפקח על ההוצאות הקשורות למסע הפרסום ברמה של תקציב יומי לכל מודעה.

איך פועל פרסום בגוגל באמצעות תשלום לקליק?

כאשר אתה משתמש בפרסום בגוגל  וב-PPC כשיטת התשלום עבור הפרסום בגוגל, אתה משלם אך ורק כאשר הגולש מקליק על המודעה שלך ובעקבות כך מגיע לאתר שלך, המודעות שלך, במידה ותבחר לעשות זאת, תתפרסמנה גם בדף תוצאות החיפוש של גוגל וגם באתרים שהתוכן שלהם רלוונטי לביטוי החיפוש שבחרת לפרסם עליו. הסכום שתשלם עבור כל קליק תלוי בהצעת המחיר שלך עבור ההופעה של המודעה, הדבר הזה נכון לגבי מערכות פרסום שונות העומדות לרשותך, במערכת הפרסום בגוגל אדוורדס המחיר שתשלם עבור הפרסום גם תלוי במידה רבה בציון האיכות שגוגל מעניקה לכל אחד מביטויי החיפוש שלך. ככל שציון האיכות שלך בגוגל אדוורדס גבוה יותר כך הסיכוי שהמודעה שלך תופיע במקומות הגבוהים בדף גדול יותר, במנועי החיפוש האחרים המיקום של המודעה שלך נקבע אך ורק על ידי הצעת המחיר שלך. בניהול נכון של מסע הפרסום בגוגל שלך ובשימוש בתשלום לקליק אתה יכול להביא לתנועה רבה ואיכותית של קהל יעד אל האתר שלך וזה יכול לעזור לך להפיק רווחים מתנועה זו.

עוד על ציון האיכות

פרסום בגוגל אדוורדס עוזר לך בדרכים נוספות! מהן?

פרסום בגוגל הוא יותר מרק פרסום, גוגל אדוורדס איננה רק מערכת פרסום רגילה המאפשרת למשתמשיה לפרסם את העסק/המוצר/השירות שלהם באמצעות תשלום לקליק, זהו כלי עוצמתי היכול לשמש כתבנית לכל המודעות אותן אתם מעלים לאינטרנט. בנוסף לכך גוגל המהווה ללא ספק את רשת השיווק מבוססת האינטרנט הגדולה בתבל, מאפשר לך להשיג חשיפה מקסימלית של האתר שלך לגולשי האינטרנט. לצורך פרסום בגוגל אתם יכולים לבחור בסוגי מודעות שונים החל ממודעת טקסט דרך מודעת תמונה וכלה במודעות וידאו, יש באפשרותכם להציג את המודעות שלכם באתרים רבים שאליהם מגיעים גולשים כמו אתרי חדשות, בלוגים פורומים ואתרים העוסקים במתן אינפורמציה על הנושא שבו אתם מתמחים. פרסום בגוגל אדוורדס ישמש אתכם לכל מטרה, אם מטרתכם היא מיתוג או מכירה או הרשמה לניוזלטר או ליצירת רשימת תפוצה, לכל מטרה ניתן לעצב מסע פרסום יעיל ומוצלח. ניתן להשתמש בתכונות המתקדמות של פרסום בגוגל אדוורדס כמו, כותרות דינמיות למודעות המכניסות את ביטוי החיפוש של הגולש באופן אוטומטי למודעה שלנו, ובכך יוצרות רלוונטיות גבוהה ושיעור הקלקה גבוה על המודעה או הדבר האחרון שנוסף לפרסום בגוגל אדוורדס, גוגל רימרקטינג, זוהי תכונה של מערכת הפרסום בגוגל אדוורדס המאפשרת "מעקב" אחר גולשים שבקרו באתר שלנו והצגת המודעות שלכם בכל אתר שאליו יגיעו ושיש בו מודעות פרסום של גוגל. השימוש במערכת פרסום בגוגל אדוורדס מאפשר למשתמשיה גם לפרסם במנוע החיפוש השני בגודלו יוטיוב, הפרסומות שלכם תופענה על גבי הסרטונים וגם בתוך העמוד מסביבם.

הקמה וניהול של חשבון פרסום בגוגל אדוורדס

השימוש במערכת פרסום בגוגל אדוורדס הוא יחסית פשוט, כמובן שככל שתלמדו את המערכת יותר כך גם תוכלו להוציא ממנה הרבה יותר תוצאות בפחות כסף, אבל העיקרון הוא פשוט: פותחים חשבון, בוחרים את מילות המפתח הרלוונטיות לעסק/מוצר/שירות שלכם, כותבים את המודעות, נותנים הצעת מחיר להופעתן וקובעים תקציב יומי למסע הפרסום. אתם מחליטים אם ברצונכם לפרסם רק בתוצאות החיפוש או רק ברשת התוכן המורכבת ממאות אלפי אתרים או בשניהם גם יחד. לגבי רשת התוכן ניתן אפילו לקבוע באילו אתרים אנחנו רוצים שהמודעות שלנו תתפרסמנה, נניח באתרים מאוד סמכותיים שבהם ישנה גם תנועת גולשים רבה, וגם באילו אתרים איננו מעוניינים שהפרסומות שלנו תופענה כמו באתרים המתחרים בנו.

לסיכום, פרסום באמצעות תשלום לקליק יכול לשמש כחלק חשוב ביותר של השיווק האינטרנטי שלכם ובמיוחד בתחום השיווק במנועי חיפוש (SEM-Search Engine Marketing), באפשרותכם ללמוד על הפרסום בגוגל אדוורדס באופן עצמאי באתר של גוגל או באופן מקצועי ועם דוגמאות והסברים בקורס פרסום בגוגל החינמי למעשה שאני מציע פה באתר. בקורס שלי תלמדו להכיר את המערכת לפנים ולחוץ ותשפרו את היכולות שלכם לשווק את העסק שלכם בצורה נכונה יעילה ועם חסכון כספי משמעותי. השימוש בפרסום בגוגל אדוורדס ייצר עבורכם את התנועה לאתר שבלעדיה אינכם קיימים ואינכם יכולים למכור באינטרנט.


פורסם בקטגוריה פרסום בגוגל | להגיב

פרסום בגוגל אדוורדס לעומת מודעות פייסבוק – חלק 2

בפוסט הקודם עסקתי בסקירת שתי מערכות הפרסום בגוגל ובפייסבוק ובהבדלים ביניהן. הפוסט הזה יעסוק בדרך שבה גוגל ופייסבוק מחליטות מתי המודעות שלנו תופענה, ואיך אנחנו ננצל מידע זה על מנת לכוון את מסע הפרסום שלנו לקהל יעד נכון ובזמן הנכון ביותר.

פרסום בגוגל אדוורדס:

המטרה של הפרסום בגוגל היא להציג את המודעות שלנו לגולשים שמחפשים את מה שיש לנו למכור. בחשבון האדוורדס שלנו אנחנו יכולים לראות את כמות ה"הופעות" של המודעה שלנו לגולשים, כלומר כמה פעמים גוגל החליטה שהמודעה שלנו רלוונטית למה שהגולשים מחפשים והציגה אותה בפניהם. הנתון הזה הוא הנתון החשוב לנו בבואנו לתכנן את מסע הפרסום שלנו, והוא שונה מן הנתון של ה"קליקים" שהוא הכמות של הגולשים שהקליקו על המודעה והגיעו אל עמוד הנחיתה שלנו. לגוגל יש למעשה שני סוגים של ספירת הופעות:

 • ספירה אחת על כל הופעה של המודעה שלנו ברשת החיפוש או ברשת התוכן של גוגל.
 • במידה והגולש משתמש בתכונה Google Instant תיספר הופעה בכל אחד מן המקרים הבאים:
  1. גולש מקליד ביטוי חיפוש אך איננו משלים את ההקלדה כי אם לוחץ במקום כלשהו בדף האינטרנט כמו באחת מתוצאות החיפוש האורגני או החיפוש הממומן או גם ב"חיפושים קשורים".
  2. הגולש השלים להקליד את ביטוי החיפוש ולאחר מכן לחץ על הכפתור "חפש" או הקיש על מקש האנטר או בחר מתוך אחת מן השאילתות שהוצעו לו על ידי גוגל בתפריט נפתח.
  3. גולש שהפסיק להקליד אך צפה בעמוד במשך שלוש שניות לפחות.

אם כך ההגדרה הטובה ביותר לקריטריונים שגוגל משתמשת בהם לצורך ההחלטה האם להציג או לא להציג את המודעה שלנו היא ההתאמה בין שאילתת החיפוש של הגולש ובין מילות המפתח שהגדרנו במסע הפרסום בגוגל באמצעות מערכת גוגל אדוורדס. ולכן מפרסמים שיש להם רשימה מסודרת ובדוקה של ביטויי חיפוש רלוונטיים יאמרו לך שהרשימה הזו שווה את משקלה בזהב. היות ומדובר במשהו שמצריך מאמצים רבים, נסיונות וטעויות, אופטימיזציה רצופה ומתמשכת עד להשגת תוצאות ראויות. אבל המסר הוא ברור: ניתן בהחלט לשלוט בהופעות ובאיכות קהל היעד אליו אנחנו מתכוונים להציג את המודעות שלנו.

אגב הופעות, כמות ההופעות הרצויה של המודעות שלנו גם היא תלויה במטרה של הקמפיין שלנו אם מדובר במיתוג, הרצון שלנו הוא לחשוף את שם המותג שלנו כמה שיותר ולא כל כך חשובה לנו כמות ההקלקות(אם כי גם היא חשובה), אנחנו רוצים חשיפה וצריבה של המותג שלנו בזכרון של כמה שיותר גולשים. לעומת זאת אם הקמפיין שלנו מיועד ליצור תגובה ישירה של הגולש כמו רכישה, הרשמה או השארת פרטים אנחנו מעוניינים לחשוף את המודעה שלנו רק בפני אותם גולשים שאכן יגיבו למודעה באופן ישיר ובהתאם למה שאנחנו מעוניינים בו.

מודעות פייסבוק:

הפרסום בפייסבוק מטרתו להציג את המודעות שלנו במקום בו קהל היעד שלנו נמצא ברוב הזמן: בדף הבית שלהם בפייסבוק. השיקולים של פייסבוק לגבי ההחלטה מתי לפרסם את המודעה שלנו שונים במהותם מן השיקולים של גוגל והם מבוססים על מכנים משותפים.

לצורך ההסבר אשתמש בדוגמא: נניח ואני בעלים של חנות המוכרת מוצרי אלקטרוניקה בחנות אינטרנטית ואני רוצה להפנות לקוחות פוטנציאליים מתוך פייסבוק שיגיעו וירכשו את המוצרים שלי. כפי שציינתי בפוסט הקודם פייסבוק יודע ה"מי" של כל אחד מהחברים ברשת החברתית הזו, גילו, מינו, תחומי התעניינות שלו, מיקומו הגיאוגרפי ודברים נוספים. הפרופיל של הלקוח האידאלי שלי יכול להתפרש על פני טווח גילאים רחב, תחומי התעניינות רבים וגם מיקומים גאוגרפיים שונים ולכן עלינו להגדיר מספר מכנים משותפים שאליהם נתייחס בעת שנתכנן את מסע הפרסום בפייסבוק וננסה למצוא את קהל היעד המתאים עבורנו. למשל אחד המכנים המשותפים אולי הנוח ביותר לבדיקה הוא המתחרים שלנו. בדומה למחקר מילות המפתח, אותו אנחנו מבצעים בגוגל אדוורדס ובו אנחנו מחפשים את הביטוי המשותף לכל הגולשים המחפשים את המוצר שלנו, נשתמש בפייסבוק באותו הגיון ונכוון את הפרסום שלנו לאלו החברים בדפים של המתחרים שלנו בתחום המוצרים האלקטרוניים. זהו מכנה משותף לכל המתעניינים בתחום. כלומר שמות הדפים של המתחרים שלי הם באותו משקל כמו ביטויי החיפוש בגוגל. בבואנו לפרסם בפייסבוק, פרקטיקה נכונה וטובה היא לבדוק את הדפים של המתחרים שלנו, למיין אותם ולהגיע להבנה לאילו קבוצות לשייך אותם, כלומר תהליך דומה לייצור סטים של ביטויי חיפוש בגוגל אדוורדס.

בואו ונבדוק דוגמא נוספת: נניח ואנחנו רוצים לפרסם קמפיין בתחום השיווק, בבואנו להגדיר את קהל המטרה שלנו בבניית הקמפיין נישאל על ידי פייסבוק על תחום ההתעניינות של קהל היעד שלנו, ושם נכניס שם את הביטוי "שיווק", פייסבוק יציע לנו כל מיני אפשרויות של מיקוד: אם לפני הביטוי יופיע סימן הסולמית(#) מדובר בקהל יעד שעשה לייק בדף או דפים מתוך קבוצת הדפים שהנושא שלהם הוא שיווק. אם המילה מופיעה בלא סימן הסולמית לפניה מדובר בקהל שרשם שיווק, בצורה מפורשת, בפרופיל שלו כתחום התעניינות. אלו הם שני קהלי יעד שונים במהותם ברמת ההתעניינות שלהם בנושא וכדאי להתייחס לכך. וכך על ידי הגדרת מכנים משותפים אנחנו יכולים לכוון יותר ויותר במדוייק לקהל היעד שלנו ולאפשר לפייסבוק להבין מי הוא אותו קהל על מנת שתחשוף את המודעה שלנו בפניו.

אם החלטנו להשתמש בפרסום בגוגל או אם החלטנו להשתמש במודעות בפייסבוק או אולי אפילו בשניהם ביחד, עלינו לדעת מה אנחנו עושים עם אותו קהל יעד שלנו המגיע לדף הנחיתה שלנו, על כך בפוסטים הבאים.


פורסם בקטגוריה פרסום בגוגל | עם התגים , , | להגיב

פרסום בגוגל אדוורדס לעומת מודעות פייסבוק חלק 1

השוואה בין מערכת הפרסום גוגל אדוורדס והפרסום באמצעות מודעות בפייסבוק

דרך טובה להסביר את מערכת הפרסום בגוגל היא על ידי השוואתה למערכת הפרסום של פייסבוק. באופן טבעי נוח לנו לחשוב שכל מערכות הפרסום באינטרנט, המשתמשות במודעות זהות אחת לשניה, הרי בסופו של יום המטרה של כולן היא אחידה: לייצר ניראות גבוהה יותר ולהמיר את אותה ניראות בהתאם למטרת המפרסם המשתמש במערכת הפרסום. אבל כפי שתראו המטרה הזו היא הדבר המשותף היחידי בין מערכות הפרסום של גוגל אדוורדס ופייסבוק. ההבדל ביניהן נמצא כבר בדברים היסודיים ביותר כמו הצעת המחיר, סוגי המודעות וההרכב שלהן וגם בדברים מורכבים יותר כמו הדרך בה נבחר קהל היעד להצגת המודעה ומחוללי הדוחות.

על מנת לעזור לכם להבין את ההבדלים בין הפרסום בגוגל לבין הפרסום בפייסבוק אפרסם כאן סדרה של פוסטים שבהם אדון בשתי המערכות האלו ובהשוואה ביניהן, אפרט את היתרונות של כל אחת מהן וזאת על מנת שכל אחד מכם יוכל לבחור לו במערכת המתאימה לו בבואו לייצר מסע פרסום באינטרנט.

סקירת פרסום בגוגל אדוורדס:

מערכת הפרסום בגוגל אדוורדס מאפשרת למפרסם שני סוגים עיקריים של פרסום, כאשר שניהם מבוססים על שאילתת החיפוש של הגולש, כל פעם שהגולש מקליד שאילתה המכילה מילת או ביטוי חיפוש, גוגל מבצעת מכרז בין כל המפרסמים שמילת/ביטוי החיפוש הזו רלוונטית למודעות שלהם. ולאחר מכן היא מחליטה, בהתאם לקריטריונים שגוגל קבעה, מי המודעות שתופענה ובאילו מיקומים הן תופענה. סוג אחד של פרסום בגוגל הוא המודעות המופיעות בתוצאות החיפוש, המודעות הללו תופענה מעל לתוצאות החיפוש הרגילות(=האורגניות) בתוך רקע ורוד(עד 3 מודעות) ומשמאל (במידה והחיפוש בוצע  בעברית) לתוצאות החיפוש(עד 8 מודעות):

פרסום בגוגל - תוצאות החיפוש ומודעות הפרסום בגוגל

כמובן שהמיקומים הגבוהים יותר הם המיקומים הנחשקים היות ורוב הגולשים מקליקים עליהם. הגורמים המשפיעים על ההחלטה של גוגל לגבי עצם ההופעה בדף הראשון ולגבי מיקום המודעה בדף, הם כמה מוכן המפרסם לשלם עבור ההופעה וציון האיכות של אותה מילת מפתח במסע הפרסום בגוגל הספציפי, המודעות המופיעות במנוע החיפוש של גוגל הן מודעות מסוג מודעת טקסט.

סוג שני של פרסום בגוגל מבוסס על כך שגוגל מאפשר לבעלי אתרים להציג באתריהם מודעות של גוגל בדפים בהם יש אינפורמציה רלוונטית לביטוי החיפוש של הגולשים. כלומר גולש שבחר לגלוש לאתר מסויים שבו הוא ימצא אינפורמציה רלוונטית לנושא שמעניין אותו יפגוש שם גם מודעות של גוגל באותו נושא.

פרסום בגוגל - דוגמה למודעות ברשת המדיה

רשת האתרים שבהן תופענה המודעות נקראת "רשת המדיה(התוכן) של גוגל" ברשת הזו יש מיליוני אתרים המאפשרים לבעליהם להציג את המודעות של גוגל ולהרוויח עמלה בכל פעם שגולש מקליק על המודעה. המודעות ברשת התוכן יכולות להיות מסוג טקסט(כמו במנוע החיפוש), מסוג מודעת תמונה ומסוג מודעת וידאו.

שתי המערכות הנ"ל פועלות גם על מכשירי טלפון "חכמים".

במסגרת מלחמת העולמות בין גוגל ופייסבוק השיקה גוגל גם היא, רשת חברתית חדשה ששמה גוגל+ והיא אמורה להוות את הגורם המתחרה באופן ישיר בפייסבוק.

דבר נוסף שהושק לאחרונה על ידי גוגל הוא האפשרות ל"סמן" את הגולש כלקוח פוטנציאלי שלנו ואז להציג בפניו מודעה שלנו באתרים אחרים בהם הוא משוטט המערכת הזו נקראת גוגל רימרקטינג ועליה אדבר בפוסט נפרד.

כל האמור לעיל מצביע על כך שגוגל בעצם עוסקת ב"מה" כלומר מה הגולש מחפש ומה יש לאתר להציע בנושא שהגולש הקליד בביטוי החיפוש. כפי שנראה בהמשך זהו אחד ההבדלים הבולטים בין שתי השיטות.

סקירת מודעות בפייסבוק

קהל היעד לו בוחרת פייסבוק להציג את המודעות נבחר באמצעות ה-Opengraph  של פייסבוק, המערכת הזו עוקבת אחר כל לייק שלכם ואחרי כל עדכון סטטוס או תגובה ומחברת זאת לנתונים הדמוגרפיים שלכם כמו גיל, מין עיסוק מיקום וכד' ואז מחליטה בפני מי להציג את המודעות. למפרסם יש את האפשרויות לפלח את קהל היעד על פי נתונים דמוגרפיים שונים כאשר בכל פעם שהוא מוסיף תנאי המערכת מעדכנת את מספר האנשים הקיימים בקהל היעד הספציפי:

פרסום בגוגל לעומת פייסבוק - נתוני בחירת קהל היעד בפייסבוק

המודעות בפייסבוק הן מודעות המכילות גם טקסטים וגם תמונות, והן מופיעות בכל דף פייסבוק שאליו מגיע הגולש:

פרסום בגוגל לעות פרסום בפייסבוק, מודעות פייסבוק

פרסום בגוגל לעות פרסום בפייסבוק, מודעות פייסבוק

מתוך האמור לעיל קל לראות כי פייסבוק בניגוד לגוגל מתייחסת ל"מי" בבואה לבחור את קהל היעד שאליו תחשף המודעה ובזאת היא נבדלת מגוגל. פייסבוק תהפוך בקרוב גם למנוע חיפוש ובכך תעצים את התחרות הנטשת בינה לבין גוגל, אכן קרב בין ענקים על הפופולריות בקרב הגולשים ועל ההכנסה האדירה המתקבלת באמצעות מערכות ה פרסום בגוגל ובפייסבוק.


פורסם בקטגוריה פרסום בגוגל | להגיב

פרסום בגוגל – איך לפרסם ביוטיוב בעזרת גוגל אדוורדס?

פרסום בגוגל אדוורדס מאפשר גם פרסום ביוטיוב, תוך שימוש באפשרויות המיקוד לקהל יעד שמאפשרת מערכת הפרסום בגוגל אדוורדס, וזו היא דרך מעולה להגיע אל לקוחות פוטנציאליים.

יוטיוב הוא מאגר סרטוני הוידאו הגדול בעולם, אבל מעבר לכמות העצומה של הצפיות בסרטוני וידאו ביוטיוב  (כמיליארד צפיות ליום!), מתבצעים ביוטיוב גם חיפושים בדומה לחיפוש בגוגל, למעשה יוטיוב הוא מנוע החיפוש השני בגודלו אחרי גוגל(לא פלא שגוגל רכשו אותו…). ישנן כמה וכמה דרכים לקדם את העסק בעזרת יוטיוב ולהגיע לקהל יעד ענקי שמסתובב ביוטיוב ומחפש אינפורמציה על עסק כמו שלנו. בפוסט הזה אציג שתי דרכים אותן ניתן לבצע מתוך חשבון האדוורדס שלנו.

הנה סרטון וידאו שמציג את האפשרות של פרסום בוידאו באמצעות פרסום בגוגל אדוורדס:

דרך 1: פרסום על גבי סרטוני וידאו קיימים ביוטיוב(גם לא שלנו)

אינכם זקוקים לוידאו משלכם על מנת לפרסם ביוטיוב, אתם יכולים באמצעות מערכת הפרסום בגוגל אדוורדס לחפש בארכיון סרטוני הוידאו של יוטיוב את הסרטונים המתאימים ביותר מבחינת תוכנם למוצר/לשרות שאתם מתמחים בו ובנוסף לדרג אותם על פי הפופולאריות של הצפייה בהם ואז לפרסם את העסק שלכם על גבי אותם סרטוני וידאו שבחרתם, כלומר מי שיצפה באותם סרטוני וידאו, ובעצם הצפייה בהם הוא מכריז על עצמו כמי שעשוי להיות לקוח פוטנציאלי של העסק שלנו, יראה על גבי אותם סרטונים את הפרסומת שלנו.

ברגע שמסגרת מסע הפרסום בגוגל אדוורדס שלנו, בחרנו את האפשרות של פרסום ברשת התוכן, המודעות שלנו תופענה גם בחיפושים שיבוצעו ביוטיוב בשתי צורות מודעות טקסט ומודעות תמונה: הפרסומות שלנו תופענה כמודעות טקסט רגילות בדף, וכמודעות טקסט המופיעות על גבי הסרטונים בחלק התחתון שלהם. אך מודעות טקסט אינן האפשרות היחידה של מודעות המופיעות ביוטיוב. באפשרותכם להציג גם מודעות תמונה. יוטיוב כאחד האתרים המובילים, אם לא המוביל ביותר, ברשת התוכן של גוגל מאפשר כמה גדלים של מודעות תמונה, הנפוצים ביותר הם באנר בגודל של 480X70 פיקסלים הבאנר הזה מופיע בתחתית הוידאו עצמו, או באנר בגודל 350X250 פיקסלים המופיע לצידם של סרטוני וידאו.

דרך 2: פרסום באמצעות וידאו שלנו

אם יש לכם וידאו המספר על המוצר/שירות שלכם אותו אתם רוצים להציג בפני כמה שיותר צופים, תוכלו להשתמש במערכת הפרסום בגוגל אדוורדס על מנת לקדם את הוידאו שלכם בכל רחבי יוטיוב או אפילו בכל רשת התוכן של גוגל כמודעת וידאו. כמו בכל סוגי המודעות שבהן אנחנו משתמשים בפרסום בגוגל, אתם יכולים לבחור את מילות המפתח שיגרמו להציג את הוידאו שלכם, לקבוע את המחיר המקסימלי לקליק עבור הפרסום בגוגל ואת התקציב היומי של הקמפיין הזה. המודעה שלכם ביחד עם תמונה ממוזערת של הוידאו שלכם תופיע מימין לוידאו שהגולש הגיע אליו על גבי רקע, כפי שמופיעות מודעות ממומנות לצד תוצאות החיפוש, ומעל כל הסרטונים המתאימים לשאילתת החיפוש של הגולש. וכמו בכל מערכת הפרסום בגוגל המבוססת על הקלקות, אתם תחויבו רק אם הגולש ילחץ על המודעה שלכם.

התהליך לביצוע האפשרות הזו הוא: עליכם לייצר וידאו, להעלות אותו לחשבון שלכם ביוטיוב, לבדוק שחשבון האדוורדס שלכם וחשבון היוטיוב שלכם מקושרים ביניהם, ואז לייצר את מודעת הוידאו באמצעות כלי בניית המודעות של גוגל אדוורדס.

כמה טיפים בהקשר ליצירת מודעת וידאו ביוטיוב

 1. כאשר אתה בונה את המודעה שלך ליוטיוב, עליך לקחת בחשבון שהגולשים המחפשים ביוטיוב נמצאים במצב מחשבתי שונה משל המחפשים בגוגל, הם מחפשים תוכן מצולם, הם פחות מחפשים לקנות מוצר דרך הוידאו שלא כמו הגולשים המשתמשים בחיפוש של גוגל שם הם יותר במצב רוח של קניה.
 2. הגולשים מחפשים ביוטיוב נושאים הקשורים לדברים מבדרים לגביהם. ולכן הבחירה של מילות המפתח צריכה להיות בהתאם, כדאי להשתמש בשמות של ידוענים(סלבריטאים), שמות של סרטים, סדרות טלויזיה, ציטוטים של מפורסמים, פעילויות, עצמים מיוחדים המופיעים בוידאו או רגשות המביעים את התוכן של הוידאו.
 3. חשוב על הטרנדים העכשויים בתחום סרטוני הוידאו על ידי שימוש בכלי חיפוש הטרנדים של יוטיוב שבאמצעותו תוכל לגלות טרנדים שמולם עליך להתמודד.
 4. למרות שאתה יכול להשתמש במסעות פרסום בגוגל קיימים לצורך פרסום ביוטיוב, רצוי כי תייצר לשם כך מסע פרסום בגוגל נפרד, כך תוכל גם לעקוב ולתקן את מסע הפרסום בגוגל הספציפי הזה על מנת להפיק את המיטב במחיר הנמוך ביותר.
 5. תמיד יש גם את האפשרות לפנות למומחה פרסום בגוגל שיעשה את העבודה עבורכם, הרבה פעמים תיווכחו לדעת שזה עולה הרבה פחות ממה שחשבתם והרבה פחות ממה שיעלה לכם שכר הלימוד…
ואם החלטתם ללמוד פרסום בגוגל אני מזמין אתכם לצפות בקורס פרסום בגוגל חינמי שהעליתי לאתר.


פורסם בקטגוריה פרסום בגוגל | עם התגים | תגובה אחת