פרסום בגוגל-איך להשתמש בו על מנת לשפר את המודעות במדיה המודפסת

פרסום בגוגל יכול לשמש אתכם גם לשפר את תוצאות מסע הפרסום שלכם במדיה המודפסת, ישנו ביטוי אותו אמר מנהל קרקס אמריקאי מפורסם ומצליח, הוא אמר: "אני בטוח שמחצית מתקציב הפרסום שלי הוא בזבוז מוחלט, הבעיה שאינני יודע איזה חצי זה!" זוהי תמצית הבעיה וההבדל בין פרסום בגוגל לבין פרסום במדיה המודפסת, האחד מדיד והשני לא, למען האמת יש גם דרך למדוד את הפרסום במדיה המודפסת, על הצימוק הזה בהמשך…

ההבדל בין הצלחה וכשלון של קמפיין פרסומי במדיה המודפסת נמצא בפתרון הבעיה הזו, אם הייתם יכולים לזהות היכן מתבזבז הכסף הייתם יכולים לחסוך אותו ובכך להגדיל את ההחזר על ההשקעה שלכם(ROI). המודעות בעיתונות המקצועית ובמדיה המודפסת בכלל הן מודעות שעלותן גבוהה, במיוחד אם מדובר בכתב עת בעל תפוצה רחבה או עיתון מקצועי הפונה לקהל ממוקד מטרה, ולעיתים קרובות הן אינן מביאות את התוצאות שלשמן הועלה הקמפיין, התוצאות יכולות להיות מכמה סוגים, לידים(פרטים של לקוח פוטנציאלי), שיחת טלפון, מכירה, הרשמה לרשימת תפוצה או ניוזלטר וכד'. השמוש בפרסום בגוגל יכול לעזור לכם לנתח גרסאות שונות של מודעות ולדעת מה עובד יותר טוב מבחינתכם.

איך עושים זאת?

לצורך ההסבר אני מניח שיש לכם הבנה בסיסית של מערכת הפרסום בגוגל, אם אינכם מכירים אותה לא נורא, הכנסו לקורס החינמי שלי לפרסום בגוגל ושם תוכלו להאזין ולהבין את עקרונות מערכת הפרסום באינטרנט. לגוגל אדוורדס יש תכונה נחמדה, אפשר אפילו לומר "מגניבה" שמאפשרת לנו לבצע בדיקה על יותר מגרסא אחת של המודעה. גוגל אוספת את המידע ומציגה אותו בפנינו, מכיוון שיש באפשרותנו ליצור מודעות רבות בתוך קבוצות מודעות שונות נוכל לייצר בדיקות על חלקים שונים במודעה ולראות איזה גרסא נותנת לנו את התוצאות הטובות ביותר, וזאת לפני הוצאת המודעה לבית הדפוס, פה מסתתר אחד היתרונות הגדולים ביותר של ה פרסום בגוגל והוא האפשרות לשנות את המודעה בהתאם לתוצאות שביא מביאה, במדיה המודפסת גמישות כזו איננה קיימת בכלל, לאחר שאישרתם הגהה, המודעה תופיע, ואם למשל פרסמתם במדריך דפי זהב, היא תופיע שם כך כל השנה!

איזה חלקים במודעה כדאי וחשוב לבדוק ולשפר?

כותרת המודעה

הכותרת היא אולי החלק החשוב ביותר במודעה, לפעמים אנחנו משתמשים בתמונה ואז היא זו שממקדת את תשומת ליבו של הצופה, אבל בדרך כלל כותרת טובה תגרום לרצון להמשיך ולקרוא, גם אם יתר המודעה מכילה כל מיני דברים אטרקטיביים עדיין הכותרת היא שער הכניסה והיא יכולה לגרום לכך שהקורא ימשיך למודעה הבאה ולא יקרא את יתר התוכן.

קריאה לפעולה

תמיד צריך לומר לקורא המודעה מה עליו לעשות עכשיו, קריאה לפעולה צריכה להיות כזו שתגרום ללקוח לבצע אותה. "התקשר עכשיו לטלפון מספר…" "מלא את פרטיך כאן למטה" "הרשם עכשיו" וכד'

נוסח ההצעה שלנו

צריך לבדוק גרסאות שונות למשל מה יותר טוב "הנחה של 30%" או "הנחה של 60 ש"ח"? האם להציע משהו בחינם(=שוחד חוקי)? וכו'

גרסאות מחירים

האם להציע מוצר בסיסי במחיר הכי נמוך או לחילופין לייצר חבילה במחיר גבוה אך משתלם יותר ללקוח, בהרבה מקרים תמצאו כי הלקוח מוכן לשלם יותר תמורת שדרוג של המוצר שהוא קונה ממכם.

מהם היתרונות של שימוש ב פרסום בגוגל לשיפור המודעות שלכם?

משוב מהיר מלקוחות ממוקדים

בגלל האפשרות להגדיר מסע פרסום ממוקד יותר לקהל יעד ניתן לקבל מהר יותר משוב מאותו קהל, איזו מודעה גרמה ללקוחות הללו ללחוץ עליה?

מחיר

המחיר שתשלמו על ניסוי כזה נמוך בהרבה ממה שתשלמו על מודעה לא מתאימה במדיה המודפסת, גם אם תשתמשו במערכת הפרסום בגוגל יחסית הרבה לא תשלמו יותר מכמה מאות שקלים. תוכלו גם להגביל את התקציב לניסויים ובכך למנוע בזבוז כסף מיותר.

תוצאות

הניסוי הזה מאפשר לכם להגיע לתוצאות בצורה מהירה יותר וזולה בהרבה. ככל שתקבלו יותר תגובות מקהל יעד ממוקד כך גם יעלו המכירות שלכם.

והנה הצימוק, איך נוכל למדוד יעילות מודעות במדיה המודפסת? פשוט ביותר כל שתצטרכו הוא להפנות את הגולש לעמוד באינטרנט, ניתן לעשות זאת על ידי הצעה אטרקטיבית כמו, הכנס ל(כתובת אינטרנט) והורד קופון הנחה של X אחוזים/שקלים נוספים, או הורד את גרסת ההתנסות של התוכנה שלנו וכד' לכל מודעה כזו הכינו עמוד נחיתה עם כתובת שונה והשתמשו בגוגל אנליטיקס לנתח את התנועה ואת ההמרה באותם דפי נחיתה.


פורסם בקטגוריה פרסום בגוגל, עם התגים , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>